Egy 6 méter magas rádióantennát szállító helikopter nemrég a torony fölé repült, ahol a várakozó szerelők felerősítették a berendezést párizsi legfontosabb jelképének csúcsára. A Reuters a Twitteren osztott meg a munkáról készített videót.
WATCH: The Eiffel Tower grew 6 meters after a helicopter installed a digital radio antenna at the top of France’s most iconic landmark https://t.co/JhYYV4aYUj pic.twitter.com/MiTAkJ19nC
— Reuters (@Reuters) March 21, 2022
Az új rádióantenna felhelyezésével az Eiffel-torony a földtől a csúcsáig 330 méter magasan lett, és ezzel megszilárdította pozícióját Franciaország nyolcadik legmagasabb építményeként. Az új antennát a France24 szerint a francia főváros egész területén fogható digitális rádióadás sugárzására majd.
Jean-Francois Martins, a tornyot üzemeltető társaság vezetője az Eiffel-torony újdonságát kommentálva azt mondta, hogy ez egy komoly büszkeséggel teli pillanat, a torony visszatér a gyökereihez, hiszen a kezdetektől a technológiai és tudományos kísérletek helyszíne volt.
Az Eiffel-tornyot Gustave Eiffel mérnök tervezte és építette. A torony elkészültekor 312,3 méter magas volt, így ez volt az első 300 méternél magasabb építmény a világon. Csak 20 évig kellett volna a helyén maradnia, mivel a párizsi világkiállítás fő látványoságának készült, az Exposition Universelle-t pedig a francia forradalom 100. évfordulóját ünneplő eseménynek szánták.
Eiffelnek azonban sikerült meghosszabbítania a torony élettartamát azzal, hogy hasznossá tette, időjárás-figyelő berendezéseket építve bele. De a csillagászokat is rávette, hogy használják a munkájukhoz. Amikor 1957-ben először szereltek rá rádióadást sugárzó berendezéseket az még szilárdabban megalapozta fennmaradásának jogát.
Az Eiffel-torony magassága utoljára 2000-ben növekedett, amikor egy újabb rádióantennával bővítették, akkor 324 méteresre nőtt. A megnyitás óta több mint 250 millió ember látogatta meg a helyszínt - sokan feljutottak a legmagasabban, 276 méteren lévő kilátóteraszig is -, így az Eiffel-torony a világ leglátogatottabb műemlékének számít.
Annak ellenére, hogy az Eiffel-torony Franciaország egyik legmagasabb építménye, jóval alacsonyabb, mint a világ legmagasabb épülete, a dubaji Burdzs Kalifa, amely 829,8 méterre nyúlik az égbe.