A GE Healthcare szegedi K+F csoportja, mely orvosi képalkotó szoftverek fejlesztésével és azok elméleti hátterének kutatásával foglalkozik, a mai kor elvárásainak megfelelő high-tech irodába költözik. Az új irodában az eddigi közel 20 fős csapat mellé további 30 magasan képzett fejlesztői munkahely kialakítására lesz lehetőség.
„A cél a rák elleni küzdelem. Az egészségügyi szakemberek munkáját olyan fejlett képalkotó szoftverekkel segítjük, amelyekkel az orvosok a kóros elváltozásokat korábban és pontosabban diagnosztizálhatják. Így eredményesebb kezelést tudnak biztosítani, amivel egyrészt javítják a betegek életkilátásait, másrészt csökkentik az egészségügy költségeit. Ezek a termékek a világ összes országában a legmagasabb minőséget képviselik. Hazánkban pedig a régiónkra jellemző kardiológiai és onkológiai népegészségügyi helyzet miatt különösen fontos szerepük van" - hangsúlyozta Dr. Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési vezérigazgatója.
Új, korszerű, bővített iroda Szegeden
A GE Healthcare 2007-ben alapította meg a szegedi kutatás és fejlesztési részlegét az Egyetemi Klinika Parkban. A kezdetben háromfős csoport öt esztendős sikeres működése során folyamatosan bővítette tevékenységét és növelte az alkalmazott kutatók számát. A fejlődés ma bejelentett legújabb állomása a 430 négyzetméter alapterületű iroda Szegeden, ahol további 30 magasan képzett fejlesztői munkahely kialakítására lesz lehetőség.
A GE Healthcare szegedi jelenléte vonzza a régió kimagaslóan magas képességű szakembereit; a szegedi kutatóközpont fiatalos csapata részben tapasztalt szoftvertervezőkből, részben a Szegedi Tudományegyetemen nemrég végzett programozó matematikusokból, műszaki informatikusokból áll. Több fejlesztőnknek már nemzetközileg jegyzett publikációja és szabadalma is van, mutatta be csapatát Dr. Fidrich Márta, a GE Healthcare szegedi kutatóközpontjának vezetője.
A Szegedi Tudományegyetem és a vállalat által megkötött stratégiai együttműködés keretében az egyetemi klinikák szakorvosai tudásukkal, ötleteikkel támogatják a GE Healthcare orvosi termékfejlesztéseit. A vállalat és az egyetem a jövőben induló orvosi szoftvertechnológiai tárgyú kutatási és fejlesztési projektekben partnerként előnyben részesíti egymást. A cég szakemberei vendégoktatóként támogatják az egyetemen folyó képzést, valamint a vállalat ösztöndíjat is biztosít az egyetem mester- és doktori képzésben résztvevő hallgatóinak és a hallgatók egyetemi témavezetőinek a vállalat által fontosnak tartott ipari kutatási és fejlesztési projektekben való részvételre.