Biztatóan alakul az internetről szóló nemzeti konzultáció (InternetKon), így minden esély megvan rá, hogy a Magyar Telekom továbbra is be tud ruházni a hálózat, az infrastruktúra fejlesztésébe - mondta Christopher Mattheisen, a távközlési társaság vezérigazgatója a T-Systems Symposiumon. A kedvező jelek közé tartozik többek között a tervezett adócsökkentés, a hozzáférhetőség javítása, valamint az azonos versenyfeltételek megteremtése a teljes digitális értéklánc mentén. Mindezek szükséges feltételei annak, hogy tovább folytatódjanak a rendkívül beruházásigényes projektek, illetve kiépülhessen a digitális Magyarország. A probléma egyébként nem hazai specialitás, világszerte tapasztalható, hogy a hálózatot építő, tulajdonló és üzemeltető, úgymond hagyományos távközlési társaságok nehéz helyzetben vannak az úgynevezett OTT (over-the-top) szolgáltatókkal szemben.
Mattheisen arra is felhívta a figyelmet, hogy az infrastruktúra fejlesztése mellett nagy hangsúlyt kell fektetni a digitális kompetenciák fejlesztésére is. Magyarországon ez utóbbi téren lemaradás tapasztalható. Ezért is indítja el a Telekom azt a programját, amelynek célja, hogy minél többen válasszák az informatikus szakmát.
Csepreghy Nándor miniszterhelyettes (Miniszterelnökség) előadásában néhány, a kormányzat és a szolgáltatók számára egyaránt elgondolkoztató jelenségre hívta fel a figyelmet. Eszerint Magyarországon a kis- és középvállalatok online kereskedelmi forgalma mindössze 10 százalék körül mozog. Az is figyelmeztető, hogy az e-kormányzati szolgáltatások igénybevétele az elmúlt időben csökkent. A miniszterhelyettes a tervek között kiemelte: a 100 Mbit/s-os internet-hozzáférések mai, 5 százalékos szintjét 2020-ra 50 százalékra kívánják emelni.
Rékasi Tibor, a T-Systems Magyarország vezérigazgatója vállalata vezető szerepének zálogát abban látja, hogy megtalálják a digitális átalakulásban rejlő és abból következő új, perspektivikus lehetőségeket.