"Hibák, mulasztások, rossz gyakorlatok - elszalasztott lehetőségek. A károkozás nyolc esztendeje a magyar infokommunikációs szektorban" címmel jelent meg a 2002 és 2010 közötti kormányok infokommunikációs hibáit bemutatni szándékozó kiadvány, ismertebb nevén a Fehér Könyv. A Fidesz oldaláról letölthető a 247 oldalas PDF kiadvány, mely jelentős részben épít a témáról már elérhető korábbi újságcikkekre és ÁSZ vizsgálatokra.
A Fehér Könyv bevezetője szerint "az MSZP-SZDSZ irányítása idején elindult ugyan számos informatikai beruházás az államigazgatás és a társadalom meghatározott területein, születtek pályázati kiírások, melyek az infokommunikációs beruházásokat támogatták, de mindez látható és kiszámítható ágazati és kormányzati infokommunikációs stratégia és jövőkép nélkül, sokszor vaktában, a kezdetben támogatott kezdeményezések hirtelen elhagyásával történt. A Kovács Kálmán - Baja Ferenc - Kóka János trió fémjelezte korszak tettei és cselekedetei sok esetben idejétmúltak, öncélúak voltak, így háttérbe szorították a megoldandó feladatokat, a fejlesztendő szolgáltatásokat, a társadalmi hasznosságot".
A dokumentum rögtön az elején elhibázottnak nevezi, hogy szétszabadalták az addig egységes informatikát, majd felsorol néhány indokolatlannak vagy rosszul megvalósítottnak nevezett beruházást. A Fehér Könyv szerzői Baja Ferenc hivatalát azzal vádolják, hogy túlárazott, titkosított beszerzések történtek, és kontrollálhatatlan kiszolgáltatottság jelentkezett a magánszektor felé.
Az írás bírálja az NFÜ-t is, amiért ott lassú, átláthatlan ügymenet zajlott, kritizálja az Ügyfélkapu fejlesztéseit, és a már jól ismert Dataplex adatközponttal kapcsolatos botrányt is újra feleleveníti. Szó esik a Kormányszóvivő.hu portál indokolatlanul drága fejlesztéséről és az EU direktívák és elvárások állítólagos szabotálásáról is.
A Fehér Könyv szerzői szerint a nemzetközi és EU-s lobbitevékenységet minimális szintre süllyesztették. A kiadvány hivatkozik az Állami Számvevőszék vizsgálatára is, amely az IHM-et elmarasztalta, és szó esik a Miinszterelnöki Hivatalról, és a széttagolt irányítás anomáliáiról. A kiadvány a végén leszögezi: "véget ért egy korszak".