A VIA sohasem a csúcsteljesítményű processzorairól volt híres, sokkal inkább a nem melegedő, még elfogadható teljesítményt nyújtó megoldásairól, amelyek egészen valószínűtlenül apró rendszerek megépítését teszik lehetővé. A Pico-ITX szabványú alaplapjaik mindössze 10×7,2 cm kiterjedésűek, ami a jelenleg létező legkisebb méretszabvány.
Erre épülő csináld magad készletet dob piacra a cég 2007 decemberében. Az ARTiGO A1000-et lelkes végfelhasználóknak szánják. A célközönség már sokszor bizonyított, hogy a Mini- és Pico-ITX apróságokat számtalan helyre be tudják építeni - például olyan régi klasszikus számítógépek mint egy Apple Macintosh, vagy C64 dobozaiba, játékmaciba, vagy mondjuk egy repülőgép hordozó makettjének belsejébe.
Az ARTiGO A1000 az ő dolgukat könnyíti meg. A mindössze 15×11×4 centiméteres kis fekete téglatest súlya 520 gramm. 1 gigahertzes VIA C7 processzorát VIA VX700 lapkakészlet szolgálja ki, mely VIA UniChrome Pro, integrált videóvezérlőt is tartalmaz, melytől ne várjunk komoly 3D-s teljesítményt, de ha nem akarunk tőle HD-felbontást, akkor a videókkal elboldogul. A rendszer maximum 1 gigabájt, SO-DIMM tokozású DDR2-533 memóriát támogat.
4 USB 2.0 kaput, egy 10/100-as Ethernet vezérlőt, analóg VGA kivezetést, a mikrofon és a hangszóró 3,5 mm-es jack aljzatait találjuk meg rajta. Az apró házba egy 2,5 hüvelykes ATA merevlemez fér be. Sem ez, sem a memória nem tartozéka a kitnek, viszont ezek bármelyik számítástechnikai üzletben beszerezhetőek, az összeszereléshez szükséges kábelek és egyebek a csomag részei. Ezeken kívül csak monitorra, billentyűzetre és egérre lesz szükségünk az ARTiGO működtetéséhez, a noteszgépekére emlékeztető külső tápegység tartozék. A teljes rendszer 15 watt körül fogyaszt tétlen állapotban, míg maga a processzor 20 wattot teljes terhelés mellett.
A VIA ARTiGO forgalmazását december 14-én kezdik meg az Egyesült Államokban, 300 dolláros (kb. 52 000 forintos) áron.