Michael Pulk azért döntött úgy, hogy felveszi a kesztyűt a két IT-óriással szemben, mert hónapokon keresztül kellett hallgatnia az SAP egykori leányvállalata, a TomorrowNow szervereinek vészjelző szirénáit azon a texasi Bryanban létesített szerverfarmon, ahol saját cégének gépeit is hosztolták.
A TomorrowNow korábban olcsó szolgáltatásokat nyújtott az Oracle ügyfeleinek. A hardvergyártó 2007-ben beperelte az SAP-t: azt állítva, hogy a TomorrowNow dolgozói illegálisan adatokat töltöttek le a cég kiszolgáló rendszereiből. Az ügy kivizsgálása azóta is tart, a szervereken tárolt információk pedig kiemelten fontos és bizalmas adatoknak számítanak.
Pulk eleinte a megszokott ügymenetet követte: először a TomorrowNow válságkezelőivel, majd a gyártók jogászaival lépett kapcsolatba. Eredménytelenül.
Miután az egyik ügyvéd leereszkedő modorban közölte vele, "nincs tisztában a dokumentumok átvizsgálásának nehézségeivel", Pulk taktikát váltott. December 29-én aggodalmas hangvételű levélben hívta fel az SAP-Oracle pert felügyelő bíró figyelmét arra, milyen hosszú időbe kerül a szerverek szirénáinak elhallgattatása; az őt ért sértésekről és a cégek ügyben tanúsított passzivitásáról azonban nem tett említést.
"A vészejelző azt jelzi, hogy az adattároló hibarezisztens részében hiba történt, és egy újabb meghibásodás visszaállíthatatlan adatvesztést okozhat" - írta Pulk.
A levél felkeltette a bíró figyelmét, aki arra kötelezte az SAP-t és az Oracle-t, hogy egy hónapon belül készítsenek egy részletes jelentést, "amelyben tájékoztatják a bíróságot, hogyan oldják meg ezt a problémát".
A bírói döntés hatására a múlt héten a cégek jogászai be is nyújtották a kért jelentést, amelyben arról tájékoztatják a bíróságot, hogy a riasztórendszert kikapcsolták.