Hirdetés
. Hirdetés

Cell la vie

|

Az IBM magyar egyetemekkel és főiskolákkal együtt hívta életre Cell kompetenciaközpontját a BMF NIK karán.

Hirdetés

Az IBM Böblingen Laboratórium 2002 óta folytat kutatási és fejlesztési projekteket Magyarországon az IBM Global Procurement Services Group (IBM GPSG) közreműködésével, amely a kompetenciaközpont létrehozását kezdeményezte. - A magyar mérnökök szaktudása, kreatív és innovatív gondolkodásmódja már sokszor bebizonyította, hogy érdemes Magyarországon magas szintű mérnöki fejlesztő- és kutatómunkát végezni - mondta Dr. Kócza Gábor, az IBM GPSG project menedzsere.

A nyílt kompetenciaközponthoz kapcsolódva a Budapesti Műszaki Főiskola Neumann János Informatikai Kara és az IBM Böblingen Laboratórium együttműködési megállapodást írt alá, amelynek értelmében az intézmény részt vesz a Cell Broadband Engine (Cell/B.E.) processzorral kapcsolatos kutatás-fejlesztési tevékenységben. A Budapesti Műszaki Főiskola a Neumann János Informatikai Karán felhalmozódott tudást és rendelkezésre álló erőforrásokat a modern, többmagos processzorokon alapuló rendszerek fejlesztésére összpontosítja.

Podcast: Michael Malms, az IBM Böblingen Laboratórium menedzserének gondolatai a BMF NIK-el kötött megállapodásról.



A Budapesti Műszaki Főiskola és az IBM együttműködése már korábban megkezdődött ezen a területen, a Kar 2007-es tanév őszi szemeszterében egy "Többmagos processzorok" kurzus keretében megismertette a BSc hallgatókat a Cell Broadband Engine architektúrájával, programozásával és alkalmazási lehetőségeivel. A Budapesti Műszaki Főiskola oktatói az IBM Global Technology Solutions szakértőivel együttműködve a Semmelweis Egyetem sejtanalitikai laborjának kutatásait is támogatták, amely hisztológiai, citológiai és fluoreszcens tárgy-lemez-adatok digitalizálását tűzte ki célul a kiemelkedő teljesítményű Cell Broadband Engine felhasználásával.

A most bejelentett megállapodás már nem a Cell Broadband Engine alkalmazásával, hanem elsődlegesen magának az architektúrának a továbbfejlesztésével kapcsolatos. A Budapesti Műszaki Főiskola csapata Dr. Sima Dezső egyetemi tanár, a Neumann János Informatikai Kar alapító főigazgatójának vezetésével a korszerű számítógép-architektúrák területén megszerzett tudását felhasználva elemezni fogja a többmagos processzorokon alapuló rendszerek architektúrájának tervezési terét és a fontosabb többmagos architektúra típusok teljesítmény-potenciálját.

Podcast: Sima Dezső BMF NIK főigazgató gondolatai az IBM Böblingen Laboratóriumával kötött megállapodásról.



Az IBM, a Sony csoport és a Toshiba által közösen fejlesztett Cell/B.E. processzort különösen számításigényes alkalmazásokra hegyezték ki, többek között multimédia-eszközökhöz, virtuális világok megjelenítéséhez, valós idejű videocsevegéshez, interaktív tévéműsorokhoz, valamint egyéb, "képéhes" feldolgozási környezetekhez. A Cell/B.E. processzor olyan termékekben van jelen például, mint a Sony PS3 játékkonzolja, vagy az IBM BladeCenter QS21 típusú szervere.

Podcast: Paál Péter, az IBM Magyarország vezérigazgatójának gondolatai a BMF NIK és az IBM Böblingen Laboratórium közötti megállapodásról.


Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.