Az új Seagate Pulsar egy 2,5 hüvelykes, professzionális osztályú meghajtó, mely egy szintű cellákból felépített (SLC) NAND lapkákból áll. Az SLC konstrukció előnye a gyorsabb és tartósabb konstrukció, ami üzleti felhasználás esetén alapvetően szükséges, ugyanakkor olyan kisebb hátrányokkal is bír, mint a nagyobb fizikai helyigény illetve a kisebb elérhető kapacitás.
A Pulsar legfeljebb 240 MB/s folyamatos olvasási és 200 MB/s írási sebességet. A pillanatnyi csúcsteljesítmény a Seagate adatai szerint 30 000 illetve 25000 IOPS lehet, olvasáskor illetve íráskor. A 3Gbit/s sávszélességű SATA2 csatlakozóval ellátott meghajtó 16 csatornás felépítésű a nagyobb teljesítmény érdekében. Az SSD élettartama 100000 írási-olvasási ciklus, az áramkimaradás nem okoz a meghajtóban adatvesztést. Energiafogyasztása csak fele egy hagyományos merevlemezének. A gyártó már 2009 szeptembertől 5 éves garanciával forgalmazza termékét, melynek kiskereskedelmi ára ezért sem ismert, mert csak rendszerépítő partnereken keresztül, kész szerver megoldásokban lesz elérhető.
A Seaget ezzel a bejelentésével azok közé a nagy merevlemez gyártók közé került (a Fujitsu, Hitachi és WD után), akik már beléptek az SSD piacra. A Seagate ugyan már két évvel ezelőtt tesztelt NAND SSD lapkákat egy noteszgépekhez tervezett, 256 MB flash gyorsítótárral kiegészített merevlemez kapcsán. Az akkori, 5400-as percenkénti fordulatszámú, 2,5 hüvelykes modell 10 százalékos sebességelőnyt kínált és csekély sikert mutathatott fel.
A Seagate szóvívője a múltbeli tapasztalatokra mutatva kifejtette, hogy nem azért nem jelentek meg eddig SSD megoldással, mert arra nem állt rendelkezésre a technológia. A - más gyártókhoz képest - kései megjelenés oka, hogy a cég kivárt, míg az üzleti piac felkészül a termék befogadására. Az SSD a jövő évre 1 milliárd dolláros piaccá növi ki magát, ami már indokolttá teszi a Seagate jelenlétét.