Bő kétéves folyamat lezárásaként a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) és az Antenna Hungária (a továbbiakban AH) képviselői aláírták a digitális földfelszíni televízió- és rádióműsor-szóró hálózatok üzemeltetési jogosultságára vonatkozó szerződéseket. Az NHH tavasszal írt ki pályázatot öt földfelszíni digitális televízió- és egy földfelszíni digitális rádióműsor-szóró hálózat üzemeltetésére és mindkét pályázatot az AH nyerte meg.
A két különálló pályázaton a vállalat 5 televíziós és egy rádiós multiplex 12 évre szóló üzemeltetési jogosultságát nyerte el. Ezek közül a rádiós multiplexen, valamint az "A" és a "C" televíziós multiplexen és a mobil-televíziózásra szolgáló "B"-n még az idei évben elkezdi a műsorszórást, a "D" és "E" multiplexeken pedig a jelenlegi analóg földfelszíni sugárzás 2011-es leállítása után indíthatja majd be a szolgáltatást. A DVB-T televíziós multiplexek a hálózat teljes kiépítése után a lakosság 96 százalékát érik el, a rádió esetében ez 94 százalék lesz.
Az AH intenzív hálózatkiépítésének költsége nagyságrendileg 25 milliárd forint lesz a következő 4-5 év során. A magyar állam és az NHH előírásai alapján a vállalat annak érdekében, hogy a digitális televíziós sugárzást megkezdhesse, csaknem az összes műsorszóró antennarendszer rekonstrukcióját elvégzi.
A digitális televízió (DVB-T), rádió és mobil-televíziós szolgáltatások várhatóan idén decemberben indulnak el. A DVB-T lakossági lefedettsége 2008-ban közel 60 százalékos lesz, három telephellyel (Budapest, Szentes, Kabhegy). A hálózat 2009-ben újabb 8 telephellyel bővül, ezután a lefedettség 88 százalékosra nő, ezzel a digitális hálózat már meghaladja a jelenlegi analóg országos kereskedelmi csatornák 86 százalékos lefedettségét. A hálózat 2010 végére eléri a 95 százalékos lefedettséget.
A mobil-televíziós (DVB-H) szolgáltatás 2008-ban Budapesten és környékén indul el (16 százalékos lefedettséggel), 2009 végére további 7 nagyvárosban, valamint a Balaton környékén is elérhető lesz a szolgáltatás, így a lefedettség 30 százalékos lesz, amely 2012-re 50 százalékosra emelkedik. A DAB+ digitális rádiós szolgáltatás lakossági lefedettsége három budapesti telephellyel már idén eléri a 31 százalékot, jövőre 44 százalékra emelkedik, a teljes kiépítésre 2013-ig kerül sor.
Az új szolgáltatás elnevezése MinDigTV lesz (Mindenhol Digitális tévé), és túlnyomó részt előfizetési díj nélkül lesz elérhető. Az előfizetési díj nélkül elérhető csatornák száma nagy valószínűséggel már az induláskor a jelentősen emelkedhet a mostani analóg platform három adásához képest.
A közszolgálati csatornák, az m1, m2, Duna TV biztosan a kínálat részei lesznek, szándékuk szerint HD felbontásban. Az RTL Klub és a TV2 60 napon belül dönthet arról, hogy megjelenik-e az új szolgáltatás kínálatában - a 60 nap október 13-án jár le. Az ATV, Hír TV kódolt adása szerepelni fog a kínálatban, de még nem született döntés a részleteket illetően. Továbbá két televíziós csoport adott eddig szándéknyilatkozatot arról, hogy szeretne felkerülni az új digitális platformra, mint új, szabadon fogható csatorna.
Az Antenna Hungária 1999 óta MPEG-2 tömörítési eljárással folytatta a földfelszíni digitális televíziós kísérleteit, ám pályázatában az MPEG-4-es kódolást választotta, mivel a hatóság a tenderkiírásban egyértelműen ezt a korszerűbb, hatékonyabb technológiát támogatta, és ezáltal multiplexenként akár 8-12 SD csatorna (vagy 3 HD csatorna) átvitele lehetséges. A meglevő tető- vagy szobaantennák többsége alkalmas lesz a DVB-T jelek vételére, ezen túlmenően az adások vételéhez egy jelátalakító berendezésre (set-top-box) vagy integrált televíziókészülékre van szükség, beépített DVB-T MPEG-4 tunerrel. Számos set-top-box márka, típus és modell lesz a kínálatban, az eszközök beszerzése történhet közvetlen vásárlással vagy részletfizetéses konstrukció keretében. A vevőkészülékeket a lakosság a kiskereskedelmi hálózatokban vásárolhatja majd meg. A televíziós szolgáltatás már az induláskor tartalmazni fogja az elektronikus műsorújságot (EPG).
A mobil-televíziós szolgáltatásokat az Antenna Hungária a mobilszolgáltatókkal együttműködésben kívánja bevezetni, a 16-20 csatornát tartalmazó szolgáltatás az AH-val szerződő mobilszolgáltatók kínálatában nagy valószínűséggel előfizetési díj fejében lesz elérhető, szintén idén decembertől. A rádiós szolgáltatásnál az AH szintén a korszerűbb DAB+ tömörítési eljárást választotta, ezzel akár 16-18 csatorna műsora juttatható el a hallgatókhoz. A szolgáltatás a Magyar Rádió közszolgálati adásait (MR1, MR2, MR3), valamint a közműsor-szolgáltató Katolikus Rádió műsorát biztosan tartalmazni fogja. Rajtuk kívül az Inforádió, a Klub Rádió és a Lánchíd Rádió jelezték eddig szándékukat a kínálatba történő bekerülésre.
A földfelszíni televíziós műsorszórás digitális átállását tájékoztatási kampány kíséri végig a 4 év során. Az Antenna Hungária az értéklánc minden tagját (állami intézmények, tartalomszolgáltatók, készülékgyártók és -forgalmazók) magába foglaló Digitalizációs Szervezet létrehozását tervezi, amely hatékonyabban tudja a digitális átállás kommunikációját megvalósítani. A hálózatüzemeltető ebben a folyamatban - külföldi példák alapján - számít az állami szerepvállalásra is. A lakosság tájékoztatása azért is szükséges, mert a jelenlegi analóg földfelszíni televíziós műsorszóró platformot 2011 végéig lekapcsolják, és helyét átveszi a digitális szolgáltatás. A tájékoztató kampánnyal a nézők az ősz folyamán találkozhatnak. A vevőkészülékek a szolgáltatás indulása előtt már kaphatóak lesznek a boltokban, és a könnyebb tájékozódás érdekében MinDigTV logót tartalmazó egyedi matricával kerülnek forgalomba.
A sajtótájékoztatón szó esett még a HD adásokról is. Jean-Francois Fenech, az AH vezérigazgatója szerint az idei év fordulópontnak számít a HD hazai elterjedésében. Ehhez hozzájárul a HD Ready termékek árának csökkenése, továbbá hogy a műsorszolgáltatók HD műsorgyártásra alkalmas infrastruktúrába ruháznak be (például Magyar Televízió), továbbá a HD minőségű tartalmak (filmek, sportesemények) sokasodása.