Hirdetés
. Hirdetés

Akkumulátor 30 évig töltés nélkül

|

Bármelyikünk következő laptopjában már olyan elem lehet, amely 30 évig működik folyamatosan - töltés nélkül.

Hirdetés

A forradalmi újdonság, amelyet az Egyesült Államok Légierejének Kutatóközpontjában kísérleteztek ki, félvezetőkből épül fel és radioaktív izotópokat használ energiaforrásként. Az ötlet természetesen nem új - már az '50-es évektől kísérleteznek a béta-elektromosság felhasználásával. Hogy mi is pontosan a béta-elektromosság? Béta-részecskének nevezzük azokat a magas energiaszintű elektronokat (vagy pozitronokat), amelyek egy neutron bomlása (vagy létrejötte) során keletkeznek. A részecskék tehát radioaktív bomlás során keletkeznek, és ezeket lehet elektromos áram forrásaként hasznosítani.

1betabomlas.jpg
A béta-bomlás elve

A béta-elektromos áram akkor keletkezik, ha a kisugárzott elektron beleütközik egy bizonyos felületbe, melyet szilárd anyagrétegek közt helyeznek el - így hoz létre előfeszítést a félvezetőben. A béta-elektromos cella tehát egyfajta nyitóirányban előfeszített diódaként működik, hasonlóképpen a fotoelektromos (nap)elemhez: az elektronok letérnek pályájukról az áramkörbe, használható elektromos áramot generálva ezzel.

? Három éven belül jönnek az első modellek - a cikk folytatása

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.