Rengeteg cég engedélyezi, vagy akár kifejezetten kéri a távmunkát a koronavírus kitörése óta, ehhez pedig elengedhetetlen egy megbízható kommunikációs eszköz. Nem csoda, hogy a megnövekedett kereslet szelébe egyre több cég szeretne vitorlát bontani, egymást pedig a bővülő funkciókkal próbálják túlszárnyalni. Most a viszonylagos újoncnak számító Wire állt elő egy kifejezetten figyelemre méltó újdonsággal, melyet azok értékelnek majd igazán, akiknél a kommunikáció biztonsága fontos szempont.
Noha a konkurensek, mint a Zoom vagy a Webex szintén használnak végpontok közötti titkosítást bizonyos esetekben, azonban Wire a világon az első szolgáltató, mely egy teljesen titkosított videós környezetet kínál minden felhasználójának. A végpontok közötti titkosítás megakadályozza, hogy egy harmadik fél hozzáférjen a kommunikációhoz, illetve ha el is kap valamit, azt sem tudja értelmezni, mivel az adatok kódolva "utaznak" egyik gépről a másikra.
A Wire szolgáltatása abban különbözik a többi hasonlótól, hogy míg azoknál a köztes fél, azaz a kommunikációs csatorna szolgáltatója elméletileg birtokában van a titkosítási kulcsnak, így elvben akár bele tud nézni a kódolt beszélgetésekbe, addig a Wire rendszerében a titkosítás az eszközökön zajlik, így a titkosítási kulcshoz csak azoknak van hozzáférése, akik a beszélgetésben részt vesznek.
A céget a vezető Morten Brøgger - aki a Skype társalapítója is volt - elmondta: megérti, hogy miért kínálnak csak részleges megoldásokat a konkurensek, hiszen már a két fél közötti titkosítás is meglehetősen számolásigényes folyamat, ami a videohívásba bekapcsolódó minden eszközzel exponenciálisan nő. Elmondta azt is, hogy a legszerencsésebb, ha egy ilyen szoftver fejlesztésénél már a kezdetektől beépítik a titkosítást, ugyanis arra jelenleg nincs mód, hogy adatvesztés nélkül utólag hozzáadják azt egy szoftverhez.
Jelenleg 12 ember tud egyszerre részt venni a Wire videohívásában, míg egy hanghívásban 25 résztvevőt képes kezelni az app. Brøgger elmondta, hogy következő céljuk az, hogy bővítsék a résztvevőszámot, miközben megőrzik ugyanezt a biztonságos kommunikációt.