Hirdetés
. Hirdetés

A TSMC merész csavarral kezelné a chiphiányt

|

A lépés leginkább az Apple-nek kedvezne.

Hirdetés

A tajvani félvezetőgyártó vállalat (TSMC) állítólag tárgyalásokat folytat a szingapúri kormánnyal egy szingapúri gyár megnyitásáról.

A TSMC jól ismert az Apple A- és M-sorozatú chipjeinek, valamint az AMD processzorainak gyártásáról, de a technológiai óriás a kijelzőkhöz és az energiagazdálkodáshoz is gyárt chipeket, amelyekből a COVID-19-hez kapcsolódó zárlatok miatti ellátási korlátozásoknak köszönhetően hiány van. Ezek az ellátási korlátozások az elmúlt két negyedévben már 6 milliárd dollárba kerültek az Apple-nek, és ez az összeg akár 8 milliárd dollárra is emelkedhet.

Hirdetés

A Wall Street Journal beszámolója szerint a szingapúri üzem elméletileg segítene kezelni ezt a hiányt azáltal, hogy több ilyen kritikus chipet gyártana. A TSMC a beszámoló forrásai szerint vizsgálja, hogy mennyire lennének megvalósíthatóak a hét és 28 nanométer közötti chipeket gyártó gyártósorok. Ez a régebbi gyártási technológián alapulna, amelyet már használnak autók, okostelefonok és más eszközök.

A TSMC-nek más okai is vannak arra, hogy egy másik országban akar új gyárat. Az első az, hogy könnyebb lenne Kínát megkerülni, amellyel finoman szólva is bonyolult a viszony, a másik pedig az, hogy megakadályozná, túl sok chipgyártás legyen egyetlen országban.

A vállalat hat üzem építésében is érdekelt az Egyesült Államokban, de a tervek bejelentése óta eltelt egy évben többször is akadályokba ütközött. Egy szingapúri üzem megnyitása tovább segítené a globális diverzifikációt, miközben potenciálisan elkerülhető lenne az, amiről a TSMC alapítója, Morris Chang úgy nyilatkozott, hogy az USA-ban kevés a szakképzett munkaerő, valamint magasak a chipgyártás költségei.

A Quanta Computer, a csúcskategóriás MacBook Pro modellek egyedüli beszállítója szintén vizsgálta a termelés áthelyezését Sanghajból a csungkingi gyárba, hogy segítsen enyhíteni az ellátási korlátokon, így a TSMC nem az egyetlen Apple-beszállító, amely az ellátási lánc válságára reagálva diverzifikálni kívánja termelését.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.