A Zoom ingyenes változata jelenleg 40 perces limittel működik, tehát egy-egy meeting maximum ennyi ideig tarthat megszakítás nélkül. Az oktatási intézmények, pontosabban az általános iskolák és középiskolák számára lehetőség van arra, hogy a Zoom for Education oldalon kérvényezzék a koronavírus idejére az ingyenes, de korlátozásoktól mentes használatot.
Magyarországon a jelenlegi tervek szerint "normál" oktatással indul szeptemberben a tanév, de érdemes felkészülni arra, hogy egy esetleg ide is begyűrűző második járvány-hullám esetén ismét az otthoni tanulásra terelődik vissza a hangsúly. Emellett pedig még mindig vannak bőven olyan esetek, ahol marad a távoktatás, például nem állami tanintézetek, különórák esetében. Most olyan új funkciók érkeztek a Zoom szolgáltatásba, amelyeknek az oktatók örülhetnek.
Egyrészt a meetingek adminisztrátora (jelen esetben a tanár vagy oktató) könnyen megadhatja, hogy nézzen ki a virtuális osztályterem, tehát milyen felosztásban látsszanak a diákok, ezáltal például "kihívhat felelni" egyes diákokat vagy csoportokat akik több fókuszt kapnak a nézetben.
Emellett bővülnek a lehetőségek a hangok elnémítására és a némítás feloldására. Előzetes, kétoldalú beleegyezés után maga a tanár is feloldhatja egyes résztvevők némítását, ami hasznos például akkor, ha a diák épp valamilyen bemutató közben van, ahol mindkét kezére szükség van, esetleg zeneóra keretében hangszert használ, vagy egyszerűen csak kevéssé gyakorlott a Zoom használatában.
Fontos újítás lesz, hogy kiscsoportos feladatokhoz létre lehet hozni különálló csevegőszobákat, ahol az egyes munkacsoportok egyenként, de a tanár szeme előtt dolgozhatnak. Ugyancsak lesz egy kiemelt audió vezérlőpultja a tanároknak, amivel az egyes résztvevőknél külön állíthatják a hangminőséget. Ezen felül megtehetik majd, hogy kilenc kiemelt tanulót külön "kiragasszanak" a főképernyőre, akik mindig látszanak még akkor is, ha egyedi nézetben mások néha nem jelennek meg a kijelzőn. Ez hasznos lehet olyan diákoknál, akikre valamiért jobban oda kell figyelni, de például siketnémák esetében a jelbeszédet is jobban lehet így követni, hiszen ők nem adnak ki hangot, ami az egyedi nézetben előrehozná a saját ablakukat. Ugyanígy egyébként a siketnéma diákok is kiragaszthatják a tanár és egy másik személy (például a jeltolmács) ablakát.
Az újdonságok augusztus és szeptember folyamán folyamatosan kerülnek be a Zoom szolgáltatásába, ezért érdemes időről-időre megnézni, van-e frissítés, és ha igen, telepíteni.