Az emberek különböző autonóm víz alatti drónokat találtak fel többek között tudományos célokra. Néhány példa erre az autonóm folyótisztító "ARC", amely buborékokat és mesterséges intelligenciát használ a folyók műanyagtól való megtisztítására, vagy a "MERMAID", amely mélytengeri merüléssel kutatja az óceán fenekét.
Most egy új drón került fókuszba. A Seasam képes vezeték nélkül felvételeket készíteni a víz alatti tárgyakról, és a HD videót kiegészítő hanggal együtt veszi fel. Az eszköz képes követni és felismerni a búvárokat, és a kép középpontjában tartani őket, olyannyira, hogy még rossz látási viszonyok között és éjszaka is jól működik. A készülék szonár segítségével irányítja magát és kerüli el az akadályokat, ami nagyobb búvárbiztonságot és a búvárfeladatok vizuális adatainak jobb katalógusát teszi lehetővé.
A felhasználók a drónt távirányítóval vagy akár mobilkészülékükön keresztül is irányíthatják. A gépbe GPS-nyomkövetőt is beépítettek, így a kutatók pontosan meghatározhatják a drón által észlelt minden érdekes dolog helyzetét.
Ez a mesterséges intelligenciával működő Seasam könnyű kezelhetősége, kiváló videóminősége és sebessége miatt hívta fel magára figyelmet. Számos potenciális felhasználási lehetősége közé tartozik a víz alatti infrastruktúra ellenőrzése karbantartási célból, keresési és mentési feladatok, a víz alatti felfedezés, valamint biológiai és környezetvédelmi kutatások.
A tudományos és a biztonsági projektek támogatása mellett a Seasam a víz alatti filmezést is új szintre emelheti. Nemrégiben elkészült The Deep House című víz alatti thriller forgatásához is felhasználták, amelyben egy búvárpár egy kísértetjárta házat fedez fel az óceán mélyén. A további felhasználási lehetőségeket az autonóm vízalatti robot rugalmassága még tágabbra nyithatja.