Hirdetés
. Hirdetés

A RapidShare kiadja a felhasználók adatait?

|

A RapidShare felhasználói IP-adatokat szolgáltatott ki a német zenei kiadóknak, és legalább egy személynél már házkutatást is tartottak. Úgy tűnik, a német kiadók elkezdenek P2P-felhasználókra vadászni.

Hirdetés

A népszerű, németországi székhelyű RapidShare állománymegosztó szolgáltatás állítólag megkezdte a felhasználói adatok átadását az állománymegosztókra vadászó zenei kiadóknak. Ezek a német szerzői jogi törvény 101. paragrafusát használják fel, ami lehetővé teszi, hogy bírói végzéssel rákényszerítsék az internetszolgáltatókat a felhasználók IP címek alapján való azonosítására. A RapidShare nem tette publikussá a felhasználók IP címeit, de úgy tűnik, hogy legalább egy kiadónak átadott ilyen információt - az pedig az internetszolgáltatóhoz fordult, és így azonosította is a felhasználót.

Death Magnetic
Az ügy akkor látott napvilágot, amikor a felhasználónál házkutatást tartott a rendőrség. Az illető egy nappal annak megjelenése előtt (!) feltöltötte a Metallica új, Death Magnetic című albumát a RapidShare-re. Az album kiadója valószínűleg ennek kapcsán kérte a RapidShare-től a felhasználó adatait, és az IP-címmel a kezében a Deutsche Telekom-hoz, majd a teljes információ birtokában a hatóságokhoz fordult. Az ügyet nyilvánosságra hozó németországi Gulli rendelkezik a bírósági végzés fénymásolatával, és állítólag a RapidShare-től származó e-mail is a birtokában van, amiben a cég elismeri, hogy kiadta ezt az információt.

A RapidShare már többször állt a bíróság előtt hasonló ügyekben. 2008 januárjában a Német Lemezkiadók Szövetsége fogta perbe, azt vitatva, hogy az oldal nem felelős a felhasználók által oda feltöltött tartalomért. A düsseldorfi regionális bíróság akkor úgy döntött, hogy a cég felelőssé tehető az oldalon megjelenő tartalomért, és ellenőriznie kell, hogy a feltöltött állományok tartalmaznak-e szerzői jogvédelem alatt álló anyagokat. Tavaly októberben arra kötelezték a RapidShare-t, hogy távolítson el minden jogsértő tartalmat.

P2P pánik
Sokan attól tartanak, hogy a történtek fényében a kiadók és jogvédők még "kreatívabban" fogják értelmezni a 101. paragrafust, ugyanis ha képesek lesznek megszerezni a felhasználók IP-címét, akkor a BitTorrent és egyéb P2P hálózatok felhasználóinak is a nyomába eredhetnek.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.