A Microsoft márciusban három biztonsági frissítést is kiadott a Windows 10 gépekhez. Az első (a 2004/20H2 változatokat célzó KB5000802) bizonyos nyomtatóknál teljes lefagyást eredményezett .
A második frissítés (a (KB5001567) az előző csomag hibáit volt hivatott kijavítani, de csak újabb hibákat eredményezett. Most pedig itt a harmadik csomag, amelyik elvileg már minden problémát megold, amit az előző frissítések okoztak.
A legújabb, KB5001649 csomagot a fejlesztő opcionális frissítésként kínálja mindazoknak, aki a korábban említett problémákba belefutottak. Bénázássorozata azonban súlyos aggodalmat ébreszt a felhasználókban, akik az idők során hozzáedződtek a Microsoft kisebb-nagyobb botlásaihoz, de joggal hihetnék, hogy egy biztonsági frissítés az átlagnál szigorúbb tesztelésen esik át.
Ez a bizalomvesztés pedig hosszútávon életveszélyes lehet - hiszen egyre többeket késztet arra, hogy kikapcsolják a frissítések telepítését, amelyek több gondot okoznak, mint amennyit megoldanak. Mindez viszont megnöveli a rendszerek sebezhetőségét, és a hackerek kezére játszik. Lehet persze emiatt a felhasználókra mutogatni, de a valódi felelősség a fejlesztőé.
A megoldás egyértelmű: ha a Microsoft azt szeretné, hogy a lehető leggyorsabban telepítsük csomagjait - márpedig egy biztonsági frissítésnél ez az alapvető elvárás --, akkor ehhez sokkal, de sokkal alaposabb munkát kellene végeznie, és nem a felhasználókra bíznia az utólagos tesztelést!