Az Intel az előző év utolsó negyedévében küldte ki a próbapéldányokat a tesztelők számára, hogy lássák, mire képes az új lapka. Az abszolút pozitív visszajelzések megerősítették a gyártó képviselőit abban, hogy fel kell pörgetni a 32 nanométeres lapkák gyártását és bővíteni kell a kapacitást, ezért úgy döntöttek, hogy még több pénzt fordítanak a gyárak felkészítésére az új termék sorozatgyártásának mihamarabbi elindításának érdekében.
Paul Otellini egyelőre nem árulta el, hogy pontosan mikor jelennek meg a piacon az első Sandy Bridge alapú termékek, de megígérte, hogy a San-Franciscoban megrendezett őszi IDF-en minden ki fog derülni. A tavaszi IDF-en elhangzottak alapján viszont teljesen biztosra vehetjük, hogy az asztali és hordozható gépekbe szánt lapkák előbb fognak érkezni, mint a kiszolgálókba szánt példányok, illetve az ezekre épülő komplett gépek csak a lapkák szállításának megkezdése után néhány hónap elteltével fognak megjelenni.
A Sandy Bridgeről tudni kell, hogy a vállalat Tick-Tock fejlesztési ütemtervének megfelelően egy teljesen új architektúra, amely a Nehalemet váltja le. Az ígéretek szerint a Sandy Bridge nagyobb teljesítményre lesz képes kisebb fogyasztás mellett, mint elődjei, ám az igazi újítás, hogy a feldolgozó egységeket valamint a grafikus magot, illetve gyorsítótár alrendszert egyetlen lapkába integrálta a gyártó.