A fesztivál bemutatja, hogyan alakítja át a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A tájékoztatásban úgy fogalmaztak: olyan kreatív forradalom zajlik világszerte, amelynek középpontjában a mesterséges intelligencia áll - de mögötte mindig ott az ember. A fesztiválra csaknem negyven országból érkeztek alkotások Kanadától Kínáig.
"A mesterséges intelligencia nem helyettesíti a művészt, hanem kiterjeszti annak lehetőségeit. Az AI eszközei felszabadítják az alkotói energiákat, lehetővé téve, hogy bárki, akár minimális erőforrásokkal is, professzionális szintű filmeket készítsen. Ez már nem a jövő zenéje, hanem a jelen valósága - és aki ma nem ismerkedik meg az AI-alapú filmes technológiákkal, az holnapra már versenyhátrányba kerülhet" - mondta Sallai Ervin, a SmartFest alapítója.
A Budapest SmartFestet szakmai tanácsadóként segíti az Oscar-díjas Deák Kristóf rendező is. A zsűriben olyan szakemberek szerepelnek, mint a Diák Oscar-díjas Kovács István rendező, Hartung Attila rendező, Glaser Katalin animációs filmrendező, Pálfalusi Attila, a MOME Media Design szak vezetője, Iványi-Bitter Brigitta művészettörténész és a Prompters Hungary, valamint a Raizen Art AI szakértői.
A fesztivál támogatója, a Samsung különdíja kifejezetten az emberi kreativitás és mesterséges intelligencia közös alkotásait ismeri el.
A filmfesztivál számos iskola diákjainak biztosít ingyenesen lehetőséget arra, hogy megismerkedjenek a mesterséges intelligencia és a digitális filmes technológiák által kínált lehetőségekkel.
A vetítések ingyenesek látogathatók, regisztrálni itt lehet >>>