A szervezők az állásbörzével a műszaki, gazdasági, informatikai, pénzügyi, természettudományi, bölcsészettudományi és jogi diplomát szerző végzős hallgatók, illetve a néhány éve végzett szakemberek és az őket alkalmazni kívánó cégek számára kívánnak találkozási és kapcsolat-felvételi lehetőséget teremteni. A kiállítók a szakmai gyakorlati lehetőséget, diplomamunka-témát kereső hallgatókkal is felvehetik a kapcsolatot, ezáltal is biztosítva minőségi szakember utánpótlásukat, és megalapozva vállalatuk jó hírnevét a diákok körében. A kiállító cégek egy része a rendezvény két napján vállalati prezentációk keretében ismerteti tevékenységét. Az érdeklődők itt alaposabban megismerhetik a vállalatot, ahová pályázni szeretnének.
Emellett a vállatok képet kaphatnak a jövő szakember-generációjáról, ráadásul közvetlen forrásból: már az egyetem falai között felvehetik a kapcsolatot a leendő munkatársaikkal. Ezen kapcsolatfelvétel sikerességét a BME Diákközpont által végzett felmérés is kimutatta, amely szerint a Műegyetemen végzett hallgatók 14-15 százaléka állásbörze, további 22 százaléka az egyetem segítségével találja meg leendő munkahelyét.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy egyre több hallgató érzi a rendezvényben rejlő előnyöket, illetve a cégek is fontosnak és hasznosnak ítélik a részvételt. Idén 182 standon több mint 210 vállalat, közel 3500 állásajánlattal várja az ország egész területéről érkező 9-10 ezer főiskolai, egyetemi hallgatót, friss diplomás szakembert.