Az ELTE Informatikai Kar idén az "Ismerkedés az informatikai világ legújabb trendjeivel" című rendezvényével csatlakozik a Lányok Napja országos pályaorientációs programhoz, ahol számos érdekes, interaktív programmal várja az informatika iránt érdeklődő lányokat.
Időpont: 2025.04.10. (csütörtök) 09:00 - 14:00
Helyszín: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A.
PROGRAM
Milyen egy női kutató élete az informatikában? Milyen lehetőségek várnak rád, ha erre a pályára lépsz?
Előadó: Dr. Tóth Melinda, egyetemi docens
Drónos akadálypálya
Itt a lehetőség, hogy megtanulják irányítani a jövő egyik legfontosabb eszközét! Tanulódrónokkal sajátíthatják el az alapvető vezetési technikákat, majd egy izgalmas akadálypályán tesztelhetik frissen szerzett tudásukat.
Rendellenes szívütések felismerése - Segíthet az AI a diagnosztikában?
Megmutatják, hogyan képes a mesterséges intelligencia és az adatelemzés segíteni a szívritmuszavarok felismerésében. Igazi orvositechnológiai detektívmunka vár a lányokra!
Számítógépes látás: Útikalauz stopposoknak
A bemutató végére garantáltan elérhetik a szökési sebességet a digitális képfeldolgozás univerzumába. Felfedezhetik hogyan dolgoznak az érzékelők és szenzorok az önvezető rendszerek fejlesztésében, és beléphetnek a számítógépes látás lenyűgöző világába!
Legyél promptvarázsló! - AI és tanulás a gyakorlatban
Személyi asszisztenst a tanuláshoz! Ezen az interaktív workshopon megtanulhatják, hogyan használhatodó hatékonyan a ChatGPT-t tanulmányaik során. Elsajátítják a prompt engineering alapjait, ami segíthet az esszéírásban, projektekben és a dolgozatokra való felkészülésben.
Kiberbiztonság - Hogyan ne legyél hackeráldozat?
Hogyan védhetjük meg magunkat az online világ veszélyeitől? Hogyan azonosítóak a leggyakoribb online csalásokat, miként tehető biztonságosabbá a digitális élet.
Kreatív ötletek a generatív AI környékén - AI által generált kirakók és optikai illúziók
Azt tudták: festeni úgy érdemes, hogy véletlenszerű zajt generálnak, majd azt ügyesen eltüntetik a vászonról? Ezt csinálják az AI alapú diffúziós képgenerátorok, amikkel most lenyűgöző képeket generálnak felhasználók milliói. Ha azonban értik az algoritmust, kreatív módon bele is nyúlhatnak: egy apró trükkel például olyan játékos kirakókat és optikai illúziókat hozhatnak létre AI segítségével, amelyek kézzel történő elkészítése szinte reménytelen vállalkozás lenne. Az AI világa folyamatosan új ötleteket kíván - a kreativitás pedig kulcsfontosságú ahhoz, hogy még hatékonyabbá és sokoldalúbbá tegyük ezeket a technológiákat.