Prof. Dr. Józsa Jánosnak, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektorának értékelése szerint magas színvonalon, sikeresen zajlott le a programsorozat intézményben rendezett országos megnyitó ünnepsége, egyúttal fokozott érdeklődés mellett tartották a Műszaki Tudományi, valamint a Kémiai és Vegyipari Szekció tagozati üléseit. Dr. Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár a megnyitó rendezvényen köszönetét fejezte ki a Műegyetemnek, amiért "befogadta" az általa hungarikumnak nevezett OTDK programjait, és hogy megőrzi azok nívóját.
A XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián versengők a nemzet legtehetségesebb fiataljai, a jövő tudós nemzedékének letéteményesei - hangsúlyozta Prof. Dr. Józsa János rektor az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT), az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), valamint a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) fővédnökségével megvalósuló országos programsorozat ifjú résztvevőiről, akik között a Műszaki Tudományi, valamint a Kémiai és Vegyipari Szekcióban kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a BME hallgatói: a 198-ból 113-an értek el helyezést, a 79-ből pedig 41 különdíjat kapott.
Hosszú távon egy ország fenntartható fejlődéshez elengedhetetlen a magas szakmai színvonalat képviselő tudósok tevékenysége. Az egyetemeknek pedig nagy szerepük van abban, hogy az ilyen és ehhez hasonló tudományos rendezvényeken hatalmas hallgatói létszám jelenjen meg - emelte ki Dr. Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára, aki megköszönte a műegyetemi szervezők munkáját.
A felsőoktatás az innovációs rendszer kulcsa, mert ott van meg a szükséges szakembergárda és infrastruktúra ahhoz, hogy a hazai vállalkozások eredményesebbek legyenek a kutatás-fejlesztésben - hívta fel az egyetemek tudományos diákköri mozgalmakban betöltött szerepének fontosságára Dr. Szabó István, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnökhelyettese.
A két műegyetemi rendezésű szekcióban csaknem 600 versenyző prezentálta dolgozatát: a Műszaki Tudományi Szekcióban 51 tagozatban 412 pályaművet ismertettek szerzőik, a Kémiai és Vegyipari Szekcióban 184 előadás hangzott el 20 tagozatban. A bírálók között az egyetemi oktatók mellett vállalati partnerek is jelen voltak.
Az I. II. és III. helyezettek díjai és különdíjai mellett a műegyetemi záróünnepségen, Dr. Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke és Prof. Dr. Szendrő Péter, az OTDT elnöke jelenlétében átnyújtották a tavaly alapított Roska Tamás Tudományos Előadás Díjat, amely elismerésben a BME Doktori Iskolájában fokozatot szerzett Fábián Balázs és Deme Bélafi Zsófia részesültek.
Magyarország legnagyobb felsőoktatási seregszemléjét 16 tudományterületen 8 város 10 felsőoktatási intézményében tartják, a Konferencia országos záróeseményére 2019. április 26-án kerül sor.