Az energiapiac mostantól tudhatja, mi lesz holnap
Villamosenergia-, földgáz- és távhőpiacon egyaránt nagy segítséget nyújthat egy új alkalmazáscsomag, melyet az Új Széchényi Terv keretében 1,5 év alatt fejlesztett ki az IP Systems Kft.
Villamosenergia-, földgáz- és távhőpiacon egyaránt nagy segítséget nyújthat egy új alkalmazáscsomag, melyet az Új Széchényi Terv keretében 1,5 év alatt fejlesztett ki az IP Systems Kft.
A rövid és hosszú távú energiai beszerzési döntések támogatásához nélkülözhetetlen a jelenlegi és potenciális fogyasztói kör (várható) viselkedésének elemzése is.
Az Európai Unió energiapolitikájának egyik célja az egységes európai villamosenergia-piac megteremtése.
A kockázat mérése és minimalizálása az ún. CVaR mutató felhasználásával történik, ami a sokat használt VaR mutatóval szemben több kedvező tulajdonsággal bír.
Az energetikai piac szereplői operatív és stratégiai szinten, rövid és hosszú távú döntések, tervezések tekintetében is komoly kihívásokkal kerülnek szembe.
Az Európai Unió energiapolitikájának egyik célja az egységes európai villamosenergia-piac megteremtése.
A rövid és hosszú távú beszerzési döntések támogatásához nélkülözhetetlen a jelenlegi és potenciális fogyasztói kör (várható) viselkedésének elemzése. Ez az igény nemcsak a beszerzést támogató prognózisok, előrejelzések készítésében fontos, hanem az egyedi fogyasztók viselkedésének feltérképezésében is.
Az energetikai piac szereplői operatív és stratégiai szinten, rövid és hosszú távú döntések, tervezések tekintetében is számos kihívással kerülnek szembe.
A legnagyobb svájci energetikai vállalat, az Alpiq AG 20 országban végez majd energiakereskedelmi tevékenységet – a kockázatok minimalizálása mellett – egy rendkívül összetett, az egyes országok helyi sajátosságait is kezelő informatikai keretrendszerrel. Az ennek fejlesztésére kiírt nemzetközi tendert a magyar IP Systems nyerte.
Szolgáltatóváltás akár 24 óra alatt, a szokásainkhoz illeszkedő tarifacsomagok – mindez nem csak a mobil-előfizetésünkre, hanem akár a villamosenergia- és gázszolgáltatásra is igaz lehetne. Az ehhez szükséges műszaki lehetőségek már hazánkban is adottak, de a piaci szereplők összefogására is szükség lenne, hogy nemzetgazdasági szinten megtérüljön a befektetés.
A Napi Földgáz- és Kapacitáskereskedelmi Piac (NFKP) fejlesztői nyerték el az itbusiness Leadership Award 2012 díját Termékfejlesztés kategóriában. A platformon, amely lehetővé teszi a rendszeregyensúly fenntartásához szükséges gáz kereskedelmét, az idei év első felében már csaknem 20 milliárd forintnyi kereskedelmi ügyletet kötöttek.
Egy magyar cég által tervezett informatikai rendszer segítségével akár 30-40 százalékkal felgyorsítható a termékfejlesztés, miközben minimálisra csökkenthető az erőforrások pazarlása. A nemzetközi piacra szánt ScrumMate már bétafázisban bizonyított, a 2012-es „Év IKT projektje” díjat elnyerő IP Systems is ezt a rendszert használta a fejlesztés során.
Az IP Systems Kft. által az FGSZ Zrt. számára, vele közösen fejlesztett gázkereskedelmi rendszer nyerte az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) „Az év IKT projektje” díját a Gyúrós Tibor díjkiosztón.
Hazai fejlesztésű gáztőzsde az európai etalon
A multi-utility (több közműves) ellátás irányába elmozduló MVM Partner az IP Systems megoldását választotta földgáz-kereskedelmi tevékenységének informatikai támogatására. A tavalyi évben összesen 11,89 milliárd köbméter volt hazánk földgázfelhasználása, ebből a versenypiacon 7,88 milliárd köbméter került hasznosításra, míg a háztartások fogyasztása 3,47 milliárd köbméter volt
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.