Bár az aktív fejlesztés alatt lévő funkciók egy jövőbeli Windows 10 kiadáshoz készülnek, ezentúl nem kapcsoljuk őket egy adott kiadáshoz, írta vállalati blogbejegyzésében Brandon LeBlanc, a Windows Insider csapat vezető programmenedzsere. "Az új funkciók és az operációs rendszer továbbfejlesztései akkor jelennek majd meg egy jövőbeli kiadásban, amikor elkészülnek."
A Windows 10 2015-ös debütálása óta a Microsoft az új funkciókat egy adott kiadáshoz kapcsolta, de gyakran előfordult, hogy a beígért szolgáltatás végül nem került be a verzióba, és vagy egy későbbi változatban jelent meg, vagy azóta is várunk rá. Az utóbbi kategóriába sorolható például a Windows Sets, amelyről 2017-ben hallhattunk először, és amely egy 2018-as frissítésbe került volna be, de azóta sem jelent meg.
A régi és új modell közötti különbséget az átlagfelhasználók nem fogják észrevenni a Windows 10 frissítése során. A múltban sem osztott meg minden információt a Microsoft a nagyközönséggel a készülő változatokról, és ez valószínűleg nem lesz másképp a jövőben sem.
De az "amikor elkészülnek" állítás az új funkciókkal kapcsolatban arra utalhat, hogy korábban bizony előfordult, hogy nem teljesen kidolgozott funkciók kerültek be a nyilvános szoftverváltozatokba.
A Microsoft újfajta álláspontja a böngészőgyártók viselkedésére emlékeztet, amelyek már régóta használják ezt a modellt, mivel évente hét vagy ennél is több új verzióval rukkolnak elő. A böngészőfejlesztők számára nem okoz különösebb problémát egy tervezett funkció kihagyása valamely verzióból: na bumm, majd megjelenik valamelyik későbbi változatban pár héttel később.
Persze nem teljesen pontos az analógia, mivel a Windows 10 operációs rendszert évente csak kétszer frissítik, nem hétszer vagy nyolcszor (Chrome), illetve tizenkétszer vagy tizenháromszor (Firefox). Ha egy funkció kimarad, legalább hat hónappal eltolódik a megjelenése.