A SUSE szakértői olyan fejlett szerverfelügyeleti eszközt javasolnak a nyomás enyhítésére, amely négy fontos területen is segíti az IT-környezetek egyszerűsítését.
A vállalatok informatikai rendszerei egyre összetettebbé válnak. A cégeknek ugyanis folyamatosan zökkenőmentesen és biztonságosan kell működtetniük a jól bevált, évek óta használatban lévő megoldásaikat, miközben igyekeznek kihasználni a legújabb technológiák előnyeit is, hogy lépést tartsanak a fejlődéssel, a legmodernebb alkalmazásokat és szolgáltatásokat kínálva ügyfeleiknek, alkalmazottaiknak és partnereiknek. Ehhez pedig többfelhős, illetve edge környezeteket és különféle platformokat vesznek igénybe vegyes operációs rendszerekkel, ahol mindennek megfelelően kell működnie, beleértve a kiberfenyegetésektől való védelmet is.
Ilyen körülmények között rendkívül nehéz úgy menedzselni az összes szervert, hogy azok naprakészek és biztonságosak legyenek, és még a compliance előírásoknak is megfeleljenek. Ezeken a kihívásokon segítenek a modern szerverfelügyeleti eszközök legújabb fejlesztései, köztük például a SUSE Manager 5.0 kiadásában megtalálható négy legfontosabb újítás.
1. Konténerizáció
A konténerizált alkalmazások az alattuk futó rendszerektől függetlenül működnek, ennek köszönhetően könnyebben hordozhatók, ami rugalmasabb működést és jobb skálázhatóságot eredményez. A vállalatok ezért egyre szélesebb körben használják a technológiát, hogy hatékonyabbá tegyék fejlesztési és működési folyamataikat. Hasznos előny a szervezetek számára, ha a szervermenedzsment-eszközük is konténerizált módon fut. Ez már megoldható az új SUSE Manager esetében, amely független az alatta futó operációs rendszertől, és moduláris kialakítással rendelkezik.
2. Könnyen használható alapok
Tovább egyszerűsíti a vállalatok dolgát, ha a szerverfelügyeleti eszköz alapjául szolgáló operációs rendszert is könnyen tudják kezelni. Erről a legújabb SUSE Manager esetében a fejlesztők úgy gondoskodtak, hogy a korábbi alap operációs rendszert lecserélték a SUSE Linux Enterprise Micro megoldásra. A könnyűsúlyú operációs rendszer a SUSE-tól megszokott, vállalati szintű biztonságot és megbízhatóságot nyújtja, miközben nagy rugalmasságot kínál. A SLE Micro egyszerűen bevezethető, minimális karbantartást igényel, és könnyedén telepíthetők rajta a frissítések vagy módosíthatók a konfigurációk. Mindezeknek köszönhetően ideális a konténerek működtetéséhez is, és edge környezetekben is jól használható.
3. Nagyobb biztonság
Az olyan vállalatok, mint a SUSE folyamatosan dolgoznak azon, hogy segítsék a cégeket a legújabb kiberfenyegetések elhárításában és az informatikai rendszereik biztonságának növelésében. Ennek megfelelően a legfrissebb SUSE Managerben az új fejlesztések révén a rendszeradminisztrátorok az eddigieknél még egyszerűbben és hatékonyabban ellenőrizhetik és priorizálhatják az ismert sérülékenységeket (CVE-k) a szervereken, valamint a konténeres lemezképekben. Ezenfelül a potenciális téves riasztások száma is csökken az OVAL (Open Vulnerability Assessment Language) adatok integrálásának köszönhetően.
4. Vegyes operációs rendszerek kezelése
A vállalatok jellemzően egymástól eltérő operációs rendszereket használnak a különböző eszközeiken, amelyek felügyelete összetett feladat. A SUSE Manager azonban lehetővé teszi számukra, hogy az összes Linux-disztribúciót egyetlen felületen keresztül kezeljék. Ráadásul a legújabb kiadásban most már a hibajavítások is minden eddiginél egyszerűbbek a natív Appstream repository támogatásnak köszönhetően, amely révén az eszköz még hatékonyabban kezeli az AppStream repository-kban található szoftvercsomagokat.