Már 12 éve annak, hogy elindult ipar 4.0, napjainkban az ipari digitalizációt - mint minden más területet - a felhőalapú és peremhálózati megoldások, a fejlett analitikával és mesterséges intelligenciával támogatott automatizálás határozza meg, természetesen a nagyobb hatékonyságra és fenntarthatóságra való törekvésekkel együtt. Ehhez azonban nélkülözhetetlen az informatikai és gyártási rendszerek összekapcsolása, mivel ez utóbbi eddig a külső hálózatoktól elszigetelten működött. Ezzel az összefonódással jön létre az ipari IoT környezet, amelynek kibervédelme további nagy feladat.
A Siemens nagyon széles, hardverből, szoftverből és szolgáltatásokból felépülő portfólióval rendelkezik, így beszélgetőpartnerünk a témában Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. vezérigazgatója volt, aki már több mint 10 éve dolgozik a vállalatnál, a szakember menedzsmentje alatt számos nagyszabású digitalizációs projekteket vittek végbe több nagy autóipari, gumiipari, gyógyszeripari, vegyipari, fémipari és cementipari megrendelőnél.
A beszélgetésben a Siemens Zrt. első emberével kielemeztük, hogy milyen trendek határozzák meg az ipari digitalizációt, milyen lehetőségeket kínál és kihívásokat rejt az OT és az IT környezet összekapcsolása, a Siemens milyen megoldásokat szállít ügyfelei számára, és vajon milyen eredményeket érnek el velük a partnerek. Megnéztük, milyen területeken fejleszt a Siemens, és azt is megtudtuk, miként működik együtt a Siemens az egyetemi szférával.