A közhiedelem szerint katonai konfliktus esetén a hadviselő felek egyik legelső lépése, hogy megpróbálják megzavarni vagy lehetetlenné tenni az ellenség kommunikációját. Az amerikai légierő hírszerzési, megfigyelési, felderítési és kibertámadásokkal foglalkozó kabinetfőnök-helyettese, Mary O'Brien altábornagy szerint ez egyáltan nincs feltétlenül így: adott esetben célravezetőbb lehet érintetlenül hagyni ezeket a kommunikációs csatornákat, és félrevezető információkat továbbítani rajtuk.
A kommunikációs rendszerek meghekkelésének megakadályozása érdekében a katonaság mindenütt igyekszik ellenállóbbá tenni rendszereit. Bár erre is szükség van, egy katonai konferencián O'Brien felhívta rá a figyelmet, hogy nem hagyhatók figyelmen kívül másfajta sebezhetőségek sem.
Ha az ellenség nem akarja elvágni a kommunikációt, elképzelhető, hogy ezt szándékosan teszi, mert nagyobb fantáziát lát a hamis hírek terjesztésében. De az is lehet, hogy ellenséges mesterséges intelligenciát akar a rendszerbe juttatni, amelynek képességei észrevétlenül rongálják, pusztítják az ellenfél hasonló képességeit, vagy az az algoritmusok adatintegritását akarja megtámadni.
Vagyis O'Brian szerint érdemes leszámolni azzal a tévhittel, hogy a háború az ellenséges kommunikáció kiiktatásával kezdődik - sokkal pusztítóbb lehet, ha a támadó megőrzi és tulajdonosa ellen fordítja az informatikai infrastruktúrát.