Tamáskovics Zsolt előadása elején a homeoffice kitettségek közül emelt ki néhányat. Az általános veszélyek közül felhívta a figyelmet arra, hogy homeoffice munkavégzés esetén hiányzik az irodában megszokott fizikai határ és védelem, megnő az eszközök elvesztésének kockázata; a hálózati biztonság is problematikussá válik (open wifi, WEP, gyenge PSK); rossz beállításokkal és privát gép esetén több felhasználóval kell számolni, ami tálcán kínálja a hekkernek a behatolás lehetőségét, és növeli a biztonsági kockázatot, ha a dolgozó rendelkezik a VPN beállításának lehetőségével.
Az előadó ezután azokat a veszélyeket elemezte, amelyekkel a járvány terhelte meg a homeoffice modellt. Szólt többek közt a szabályok enyhüléséről, a terhelés növekedéséről, bizonyos támadástípusok (adathalászat, social engineering) számának megnövekedéséről, és a beszerzési stopról.
Ezt követően bemutatta a védekezés módozatait, amelyek nem csak a járvány idején használhatók. Egyebek közt olyan elemekre hívta fel a figyelmet, mint az oktatás, a csatornatitkosítás, az USB használat korlátozása és a sérülékenységvizsgálat.
Végül egy igen tanulságos adathalász DEMO bemutatásával zárta előadását.
Az előadás videófelvételét itt tekintheti meg.