A Windows 7 néhány hónapon belül nyugdíjba vonul, mivel a Microsoft január 14-én adja ki hozzá az utolsó frissítést. De nem csak ezért nem érdemes késlekedni a továbbfejlesztéssel: a Webroot friss jelentéséből kiderül, hogy minél közelebb érünk a végső dátumhoz, annál nagyobb kockázatot rejt az öreg rendszer használata.
A kiberbiztonsági cég adatai szerint 2018-hoz képest 71 százalékkal nőtt a Windows 7-et érintő fertőzések száma. A jelentés azt is megállapítja, hogy a Windows 7-et futtató számítógépek kétszer akkora eséllyel lesznek fertőzöttek, mint a Windows 10-et futtatók.
A korábbiakhoz hasonlóan most is az otthoni felhasználók állnak elsősorban a célkeresztben: a fertőzések 64 százaléka az ő számítógépeiket érinti.
Ennek oka nyilvánvalóan az, hogy a vállalati rendszereket komoly tűzfalak és biztonsági rendszerek védik, az otthoni felhasználók viszont gyakran elhanyagolják a védekezést.
A Windows 7-es digitális kártevők a rejtőzködésben is nagyon ügyesek: a vírusminták 41 százaléka a Temp mappában bújt meg, 24 százaléka az AppData mappába vackolta be magát.