Mint ismeretes, még 2020 júliusában Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum (WEF) ügyvezető elnöke egy olyan pusztító és átfogó kibertámadásra figyelmeztette a világot, amely tönkreteszi a pénzügyi rendszert (betétek, nyugdíjak, nyugdíjalapok, befektetési alapok, biztosítások), a közműveket víz, gáz, áram), a közlekedést repülőgépek, légiirányítás, intelligens autók, közlekedési lámpák, teherhajók, vonatok stb.), az oktatást, az egészségügyet, az ipart, a büntetés-végrehajtási intézményeket, magát az internetet és nagyjából mindent, amit a fejlett országok legtöbb embere természetesnek vesz.
Ezek az aggodalmak vezettek a WEF-hez, hogy elindítsa a világjárvány kitörését szimuláló Event 201-hez hasonló kibertámadás-gyakorlatot CyberPolygon néven. Ezeket 2020-ban, 2021-ben tartották, és várhatóan 2022-ben is megrendezik.
2020 decemberében mindenesetre feltörték a SolarWinds (300.000+ ügyfél) és a FireEye cégeket - megszerezve a legjobb hackereszközöket és hátsó ajtókat minden olyan vállalathoz, amely e két cég ügyfele volt. Gyakorlatilag az összes F500-as vállalatról, nagy önkormányzatokról, kormányhivatalokról van szó. 2021-ben szintén áldozatul esett a Colonial csővezeték, a JBS Foods, a Kaseya, az Accellion, az Epik DNS, a Molson Coors és még a Microsoft is.
2021 decemberében a "Collective StrengtH" - amelynek tagjai az USA, az Egyesült Királyság, az Egyesült Arab Emírségek, Izrael, Svájc, Ausztria, Németország, Olaszország, Thaiföld és Hollandia - tagjai a BIS-szel (Nemzetközi Fizetések Bankja), az IMF-fel és a Világbankkal együttműködve szimulálták egy kataklizmikus kibertámadás hatásait a globális pénzügyi rendszerre. A szimulált kibertámadás 10 napon keresztül zajlott, amelynek során érzékeny adatok kerültek fel a Dark Webre, valamint hamis híreket tartalmazó jelentések, amelyek végül káoszt okoztak a globális piacokon és bankok elleni támadást.
2022-ben az adománygyűjtő GiveSendGo-t is feltörték, amely során számos kétes hírű szerveződés és egyéb megmozdulás adományozóinak listáját meg nem nevezett szervezetek kiszivárogtatták. Míg Aubrey Cottle - az Anonymous egyik tagja bevallotta, hogy ő tette ezt - ezt nem sikerült ellenőrizni.
This is Aubrey Cottle. He hacked GiveSendGo and he doesn't care if anyone knows it. He's live on TikTok bragging about doxing and releasing the info that's currently getting thousands of people fired from their jobs for donating to the Freedom Convoy. pic.twitter.com/HJW7BBRc4z
— Ian Miles Cheong (@stillgray) February 16, 2022
Most pedig az Anonymous is visszatért - ezúttal Ukrajna demokráciáját védi az oroszoktól - azzal, hogy kiberháborút indított Oroszország ellen.
Miután a pandémiaszimulációs EVENT 201 után 2 hónappal valóban kitört egy világjárvány, csak remélhetjük, hogy ez a kiberteres eszkaláció nem fog tökéletes ürügyet biztosítani egy valódi kiberjárvány elszabadulásához, amit Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum (WEF) ügyvezető elnöke megjósolt.