Az Atlas VPN kutatása szerint a távmunka a kibertámadások és az adatvédelmi incidensek számának növekedését okozta. A legfrissebb jelentése szerint ötből majdnem négy szervezetnél (78 százalék) a kibertámadások számának növekedését tapasztalták a távmunkára való áttérés közvetlen következményeként. A kibertámadások ráadásul pusztítóbbak is voltak.
Az Atlas VPN szerint a javítatlan személyes eszközök, a "kiszámíthatatlan" munkavállalói viselkedés és a nem megfelelően védett otthoni hálózatok számos kiskaput teremtenek, amelyeket a különböző fenyegető szereplők kihasználhatnak.
Állítólag Franciaországban volt a legtöbb áldozat, a vállalkozások 96 százaléka számolt be a támadások számának "jelentős növekedéséről". Az Egyesült Államokban a kiberbiztonsági szakemberek 63 százaléka állapította meg a kibertámadások növekedését, amivel az USA a skála alsó végén áll.
Franciaországban volt a legtöbb áldozat.
A kibertámadások számának növekedése mellett 79 százalékuk azt is állítja, hogy az elmúlt évben a rosszindulatú behatolási kísérletek kifinomultabbá váltak. A hackerek egyre több időt töltenek az egyes vállalatok megcélzásával, hogy hatástalanítsák a konkrét biztonsági intézkedéseket, és minél nagyobb pusztítást végezzenek.
Az Atlas VPN szerint a biztonság megőrzésének legjobb módja, ha óvatosak vagyunk a linkekre kattintáskor és az e-mail mellékletek megnyitásakor, többfaktoros hitelesítést használunk, valamint rendszeresen javítjuk az alkalmazásokat és rendszereket.