A cég három kategóriába sorolja azokat a felhasználói fiókokat, amik nem valós személyt képviselnek: a duplikált profil, a rosszul besorolt profil vagy a nem kívánt profil. Ezek a profilok a tavalyi évben az aktív felhasználók valamivel több mint 7 százalékát tették ki.
A jelentés szerint 53 millió duplikált vagy párhuzamos profil van, ezeket a felhasználók saját elsődleges profiljuk mellett tartják fent, ezek a teljes fiókállomány 5 százalékát teszik ki. Nagyjából 14 millió – a teljes mennyiség 1,3 százaléka - rosszul besorolt profil - ezek többsége vagy háziállatoknak, vagy szervezeteknek, vállalkozásoknak készült, amiknek inkább oldalakat kellett volna létrehozni. A főként spammerek által készített, nem kívánatos profilok az összes felhasználó 0,9 százalékát teszik ki, számszerűen 9,5 millió van belőlük.
A Facebook kijelentette: mindent megtesz, hogy azonosítsa és törölje ezeket a hamis profilokat. Kiderült az is, hogy az álfelhasználói profilok aránya magasabb a fejlődő országokban, mint amilyen Törökország vagy Indonézia.
2012 közepén a Facebook beadott egy hasonló jelentést, akkoriban még valamivel kevesebb volt a dupla profil, viszont lényegesen több a rosszul besorolt (22millió) és a nem kívánatos (14millió).