Mostanában egyre gyakrabban állítják pellengérre azokat az amerikai cégeket, amelyek kiszolgálják a polgáraik szabadságát korlátozó kormányokat, hogy korlátozzák az interneteléréseket, lehallgassák a chatelést, vagy cenzúrázzák a keresések eredményeit. A kritikusok célkeresztjébe most éppen a Google került, amikor a felhasználók felfedezték, hogy a cég új, nyílt forráskódú licenc alatt terjesztett Chrome böngészője nem tölthető le Szíriából - az országból bejelentkező felhasználók a Chrome weboldalára kattintva a The requested URL /service/prod_unavailable.html was not found on this server üzenetet kapják.
Vérmérséklettől függően különféle hangvételű kritikák érték a Google-t, mely válaszként a következő nyilatkozatot tette: "Az Egyesült Államok exporttörvényeinek és gazdasági szankciókra vonatkozó szabályozásainak megfelelően nem engedélyezhetjük a Chrome letöltését Szíriából". A Google egyébként nem csupán az arab országban élőket zárja ki a Chrome felhasználók sorából, hiszen a cég nyilatkozata szerint Kuba, Észak-Korea, Irán és Szudán is a korlátozás alá esik.
A megszorítás persze jelképes, hiszen az IP-cím alapú szűrés nagyon könnyen kijátszható, és az is jó kérdés, hogy vajon Észak-Koreát - ahol nincs publikus internetelérés, és a teljes forgalom Kínán keresztül zajlik - vajon hogyan zárják ki a Chrome eléréséból.