Nálunk is fontos szerepet töltenek be a konferenciák. Tavasszal a hazai IT-média történetében a virtuális konferenciák közt az elsőséget a SecWorld mondhatta magáénak, de büszkék vagyunk az InnoWorld sikerére, ezres nézőszámaira is. Októberre meghirdettük a hazai CIO-k kétnapos csúcstalálkozóját, de fél szemmel folyton a járványhíreket figyeltük. Jól akartunk, jól kellett döntenünk, mert nem akartuk emberek tucatjait felelőtlenül egy légtérbe terelni.
Amit helyette kitaláltunk, üzleti és IT-döntéshozók, informatikusok és IT-biztonsági szakértők ezreit fogja tudással, know-how-val, legjobb gyakorlatokkal és networking-lehetőséggel gazdagítani. Hogyan?
Ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez. Kitaláltuk, hogyan tudjuk házhoz vinni azt a tudást, sőt annál is többet, amit konferenciákon szoktak felcsipegetni a résztvevők. Komplex csomagot dolgoztunk, dolgozunk ki ezekben a napokban. Olyan tudástárat fogunk felépíteni, amibe a járvány első hullámában és mostanában szerzett tapasztalataikat teszik bele azok, akik állva maradtak a ledőlő dominók között, és azok, akik ebben tanácsadóként, valamely részterület szakértőiként segíteni tudtak és tudnak. Akiknek vírus- és válságálló megoldásaik vannak a maguk területén, és akik nemhogy meginogtak volna, inkább megerősödtek a nehéz időkben.
Tanuljunk egymástól! Mi adjuk a felületet a rendelkezésünkre álló online felületeken és nyomtatott formában. Önnek is van egy története? Ossza meg velünk, mi megosztjuk ezernyi olvasóval - és ezt garantálni tudjuk.
A nyomtatott Computerworld legújabb lapszámában már észrevehette a formai megújulást. Ám ennél mélyebben is történtek változások: ez a lapszámunk már vadonatúj olvasókhoz, döntéshozókhoz is eljut, köszönhetően annak, hogy a végére értünk egy komoly adatbázis-frissítésnek. Ez azt jelenti, hogy a szakma vezető orgánuma kapcsolatot képez azok között, akiknek szól: üzleti és informatikai döntéshozók, az ország vezető informatikusai között. Ahogy az Ön asztalán ott van, ott van azokén is, akikkel versenyez, vagy éppen üzletet szeretne kötni, és azokén is, akik a hivatalokban ülnek.
Mi a célunk a készülő tudásbázissal? Tudjuk, értjük, hogy a koronavírus-járvány miatt munkafolyamatokat kell átalakítani, berögzült gyakorlatokon kell változtatni, olyan területeken kell digitalizált megoldásokat alkalmazni, ahol korábban annak az igénye fel sem merült. Nem szégyen másoktól tanulni, sőt. Nevezzük angolosan think tanknek vagy roadshow-nak, a lényeg, hogy begyűjtjük, jól érthető formába öntjük, és a CWX-en át továbbadjuk az elérhető tudást. Minden szaklapnak ez a küldetése, de mi ennél tovább megyünk. Nem várjuk ölbe tett kézzel a tanulmányok beérkezését, hanem elébük megyünk. Ne legyen meglepve, ha telefonon hívjuk!
Interjút kérünk, riportot írunk, ha az jobban tetszik, videófelvételt készítünk, vagy virtuális kerekasztal-beszélgetésre ülünk össze.
A koronavírus talán még át sem lépte az országhatárt, amikor minket már az foglalkoztatott, milyen következményekkel jár majd, ha nálunk is olyan járvánnyá fejlődik, mint az akkor leginkább érintett országokban. Nem kellett sokat várnunk arra, hogy - mint ezt a hozzánk eljuttatott sajtóközlemények, hazai szakemberekkel készült interjúink mutatják - mindenhol első helyre kerüljön a kérdés: most hogyan tovább.
A gazdaság motorja ma már az informatika. Amikor tehát arra vállalkozunk, hogy eszköztárunkat rendelkezésre bocsátva újszerű, hibrid tudástárat hozunk létre, az egyes olvasókon és nézőkön keresztül a hazai gazdaság egészét igyekszünk egészségessé és erősebbé tenni; összekötni a megoldások ismerőit azokkal, akiknek megoldásra van szükségük. A Computerworld Exchange útra indul.