A társaság igazgatótanácsa aláírta a "Future Concept" terveket, amelyek 2025-ig bővítik és fejlesztik a németországi székhelyű üzletágak technológiai portfólióit. Az MI-re fordított kiadások mellett a vállalat növelni kívánja K+F-csapataiba a munkaerő-felvételt, a biotechnológiára, a sejt- és génterápiára, valamint az adattudományokra összpontosítva. Továbbá korszerűsítik és bővítik berlini és wuppertali kutatóközpontokat is.
"Németországban szeretnénk megerősíteni a Bayer globális versenyképességét és innovációs erejét, illetve támogatni a konszernt növekedési céljainak elérésében" - mondta Oliver Zühlke, a Bayer általános üzemi tanácsának elnöke egy nyilatkozatban.
A bejelentés részeként a német vállalat kötelezettséget vállalt a tudományos intézményekkel és startupokkal való partnerségek és együttműködések bővítésére. A bejelentést megelőzően a Bayer már korábban is aktívan részt vett a mesterséges intelligenciával kapcsolatos együttműködésekben.
A német cég egyike annak a szépszámú gyógyszeripari vállalatnak, amely kapcsolatot ápol a brit Exscientia startuppal és aktívan használja annak MI alapú gyógyszerkutató eszközeit. A Bayer csatlakozott a rivális Eli Lilly és Gilead cégekhez is a "Virtual Second Species" kihívás szponzorálásában, amely egy olyan verseny, amelynek célja "virtuális kutyák" létrehozása a gyógyszerkísérletekhez.
A vállalat szerint olyan ökoszisztémát kíván megteremteni, amely "gyorsabb és közvetlenebb hozzáférést tesz lehetővé az innovációkhoz".
A Bayer növénytudományi részlegének is lendületet adnak a vállalat digitális átalakítási tervei. Az innovációt elősegítő központot Monheimben alakítják ki - a dormageni, frankfurti és knapsacki irodákkal együtt 386 millió dollárt fordítanak e területen a digitalizációra.
A leverkuseni központú vállalat Bitterfeldben, Darmstadtban és Grenzachban működő fogyasztói egészségügyi részlegei pedig a következő négy évben 120 millió dollárt fordítanak a digitalizációra, az intelligens gyári technológiákra és a munkavállalók képzésére.