Rendhagyó, a legújabb technikát felhasználó bolt nyílt Budapesten. A vásárló nem a polcok, dobozok labirintusában bolyongva keresgél megfelelő cipőt, hanem egy iPad segítségével ismerhetik meg az árukészletet. Kizárólag azokat a cipőket látják, amelyekből biztosan van raktáron a méretükben. Az újítás – amelyet még Nyugat-Európában sem próbáltak ki – ötvözi a személyes és az online vásárlás előnyeit.
Dekorációként találunk ugyan cipőket az eladótérben, de az egymásra tornyozott cipősdobozok látványa hiányzik.
– Biztosan mindenki járt már úgy, hogy a boltban megtetszett neki egy cipő, de az ő méretében nem talált a modellből. Erre persze hosszú percek alatt jön rá, mire átnézi a dobozokat, vagy kerít egy eladót, aki tájékoztatja. Utána csalódottan kezdheti újra a válogatást. A célunk az, hogy ötvözzük a legújabb technika és a hagyományos bolti kiszolgálás előnyeit – mondja Buza Dániel, a Footure cipőüzlet tulajdonosa.
– A boltban nincsenek felhalmozott cipős dobozok, a vásárlás folyamata úgy kezdődik, hogy a vendég kap egy iPadet. Aki először jár nálunk, megnézhet egy bemutató videót a rendszer működéséről, visszatérő vendégek ezt természetesen átugorhatják. Ezt követően a vevő megadja a nemét, hogy milyen méretet keres, szűkítheti a találatokat stílus, felhasználási mód szerint is. A kijelző mindig az aktuális készletet mutatja, nem kell attól tartani, hogy nincs raktáron a kiválasztott cipő. Ha megtörtént a választás, a vevő beírja a nevét és helyet foglal. A raktárban összekészítik számára a felpróbálni kívánt cipőket, és névre szólóan adják át az eladótérben. A vásárlás további menete klasszikus módon zajlik. Ezzel a megoldással az online böngészés kényelmét, gyorsaságát élvezhetik a hozzánk látogatók, de arról sem kell lemondaniuk, hogy azonnal felpróbálhassák a cipőt. Az a tapasztalatom, hogy sokan azért nem rendelnek cipőt, ruhát online, mert nem bíznak abban, hogy a megrendelt áru valóban jó lesz számukra – ismertette a vezető.
A bolt technikai hátterét a Laurel Kft. fejlesztette. Bessenyei András, a cég Web és App üzletágvezetője elmondta, hogy egyedileg fejlesztették mind a vásárlókat, mind az eladókat kiszolgáló applikációt, amely folyamatos kapcsolatban áll a bolt készletkezelő rendszerével.
Az üzletbe az online pénztárgépet is a Laurel szállította. Mivel a boltnak hamarosan saját webáruháza indul és a vállalkozásnak már működik egy korábbi webshopja is, ezért úgynevezett Multistore rendszert alakítottunk ki, amelyben a tulajdonos, illetve az alkalmazottak egy felületen több online áruház termékeit és tulajdonságait is tudják kezelni.
Miután a boltnak van saját webáruháza és a vállalkozásnak már működik egy korábbi webshopja is, úgynevezett multistore rendszert alakítottak ki, amelyben egy felhasználó egy felületen több online áruház készletét is tudja kezelni – ismertette Bessenyei András.