Hirdetés
. Hirdetés

Újjáéled az eVITA

|

Újult erővel indul meg a munka az eVITA Nemzeti Technológiai Platformban. Az életvitelt segítő infokommunikációs technológiai alkalmazások százezreknek nyújthatnak komoly segítséget a mindennapokban.

Hirdetés

Közel száz résztvevő jelenlétében tartotta meg április 29-én első fórumát az eVITA Nemzeti Technológiai Platform (eVITA: életvitelt segítő nfokommunikációs technológiák és alkalmazások). A rendezvényen Hanák Péter, az eVITA Platform szakmai vezetője bejelentette: az elmúlt év némileg visszafogott működését követően idén "(r)eVITA-lizálják" a platformot: újult erővel indult meg a munka, és minden hónapban szakmai fórumon ismertetik a legfrissebb eredményeket. Feltett szándékuk, hogy újabb tagokat vonnak be a platformba.

Az eVITA Platform 2007 novemberében azzal a céllal alakult, hogy az Európai Unióban folyó munkával összhangban, stratégiai kutatási és megvalósítási tervet dolgozzon ki az ambiens (infokommunikációs) rendszerekkel segített életvitel témakörében. A fókuszban az idősek, az
otthoni ellátásra szorulók és a fogyatékkal élők állnak, de természetesen a társadalom más rétegeit is érintik a kutatások, fejlesztések.

Jelenleg Magyarországon mintegy 160 ezer Alzheimer-kórban szenvedő beteg van. Ha ehhez hozzávesszük azokat az időseket, akiknél kóros feledékenység lép fel, akkor betegként vagy családtagként körülbelül 1 millió ember van érintve. Hatalmas szükség van tehát azokra a korszerű eszközökre, amelyek megkönnyítik ezen családok életét - hívta fel a figyelmet Himmer Éva, a
Feledékeny Emberek Hozzátartozóinak Társasága elnöke.

Az eVITA Platform, 19 más hazai technológiai platformhoz hasonlóan, 2008 novemberében 36 millió forint támogatást kapott az NKTH-tól a Nemzeti Technológiai Platformok pályázaton. Ebből az összegből 2010. november végéig kell a platformnak gazdálkodnia, ezt követően más forrásból fogja finanszírozni a működését.

Az eVITA Platform jelenlegi tagjai: Albacomp Számítástechnikai Zrt.,  Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat, Answare Kft., Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány -- Ipari Kommunikációs Technológiai Innovációs Intézet, Budapesti Műszaki Egyetem -- Egészségügyi Mérnöki Tudásközpont, Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézet, Egészségügyi Szakértő
Műhely Kft., GE Healthcare, Informatikai Vállalkozások Szövetsége, Innomed Medical Zrt., Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Egyesülete, Magyar Telemedicina és eHealth Egyesület, Med-Econ Humán Szolgáltató Kft., Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, Pannon Egyetem --
Egészségügyi Informatikai Kutató-fejlesztő Központ, Semmelweis Egyetem - Egészségügyi Informatikai Fejlesztő és Továbbképző Intézet, Szegedi Tudományegyetem -- Szoftverfejlesztés Tanszék, 77 Elektronika Kft.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.