A márkavédelemmel foglalkozó RougeFinder LLC és Gioconda Law Group PLLC tanulmányában az amerikai bíróságok által bezárt mintegy 3000 illegális weboldal működését elemezte, amelyben megállapítják, hogy a drogkereskedelemhez hasonlóan jövedelmező üzlet a hamisítás. Az elemzés szerint a nagyszámú hatósági intézkedés ellenére azért növekszik továbbra is robbanásszerűen a hamisítványokat kínáló weblapok száma, mert ezek alig 1000 dollár befektetéssel rövid idő alatt 10 ezer dolláros hasznot tudnak elérni.
A MarketWatch oldalán olvasható beszámoló szerint a vizsgált oldalakat üzemeltető hamisítók komoly informatikai infrastruktúrával rendelkeznek árukészletük és a több ezer, jogosulatlanul védjegyeket tartalmazó domain neveket viselő weboldalaik nyilvántartására. Ráadásul folyamatosan áthelyezik szervereiket annak érdekében, hogy a hatósági felderítést megnehezítsék, elkerüljék, számolt be a helyzetről a HENT hírlevele.
A weblapok ellenőrzése során a tanulmány megállapította, leggyakrabban VISA alapú fizetési rendszert használnak a hamisítók, de rendszeresen a MasterCard és a PayPal szolgáltatásainak a használata is.
Mindez odáig fajult, hogy az amerikai védelmi rendszer teljes ellátórendszerére is veszélyt jelentenek már a hamisítók. A General Accountability Office (GAO) vizsgálta a hamisítás hatásait az Egyesült Államok védelmi rendszerére vonatkozóan. A jelentés szerint a repülőgépek gyorsító hajtóműveitől kezdve az irányzékokig, gyakorlatilag bármely eszköz esetében fennáll a hamisítás lehetősége. A GAO szerint az illegális előállítás és gyártás a védelmi rendszer teljes ellátási láncát érintő probléma, amely meghiúsíthatja a katonai akciók sikerét, de a bevetést végző katonák életét is veszélyeztetheti.