- Az RFID összetettsége és a benne rejlő lehetőségek miatt a jövő azonosítás technológiája, mondta megnyitójában Lukácsy György, ügyvezető igazgató. Azonban nem válthatja ki minden területen a vonalkódos azonosítást - tette hozzá. A VRH számára kiemelten fontos, hogy kiaknázza a technológiában rejlő lehetőségeket, ezért tavaly egy mintegy 100 millió forintos beruházásba kezdett - részben uniós támogatásból -, amely az első hazai RFID Laboratóriumot célzott létrehozni. Erről egyébként külön előadást hallhattak a jelenlévők Koschek Vilmos laborvezetőtől.
Beliczay Tamás, a VRH termékfejlesztési igazgatója elmondta, hogy maga a technológia annyira nem számít újdonságnak, azonban megjelentek olyan logisztikai alkalmazásai, amelyek által szép lassan a hétköznapi emberek mindennapi életében is szerepet játszhat az RFID - legyen az vásárlás vagy tömegközlekedés.
A szakember részletezte továbbá a technológia alkalmazási lehetőségeit, és hogy az egyes felhasználási területekre milyen szempontok szerint célszerű kiválasztani a leginkább megfelelő megoldást. E téren meghatározó többek között a matricák darabonkénti ára, amely még messze van attól az ideális értéktől (5 Eurócent), amely a technológia tömeges alkalmazását kifizetődővé tenné.
A szakmai napon szó volt még a legújabb RFID és mobil azonosítástechnikai eszközökről is - ezeket meg is tekinthette a hallgatóság. Természetesen a finanszírozás kérdései is napirendre kerültek.
RFID a gyakorlatban
A Vonalkód Rendszerház (VRH) szakmai napjának résztvevő az RFID technológia újdonságai mellett, konkrét gyakorlati tapasztalatokról is hallhattak.
Hirdetés
Hirdetés