A Thaiföldi Buddhista Királyság annyira sikeres a gyógyturizmusban, hogy az egyik híres kórházának már egy különleges szoftvert is kifejlesztettek a rengeteg adat rögzítésére és a működés hatékonyabbá tétele érdekében. A szoftver lehetővé teszi, hogy naponta kétszerannyi pácienst lásson el biztonságosan a kórház, és mindezt az adminisztrációért felelős személyzet növelése nélkül. A szoftver a Bumrundgrand Kórháznak mindenben megkönnyítette a dolgát, a számlázáson és leltározáson túl az adatok rögzítésében és azok tárolásában is.
Az sem elhanyagolandó tény, hogy a Bumrungrand Kórház az egész rendszerét egy darab két processzoros alapszintű Dell 1950-es szerveren futattja, egy fürtözött konfigurációs rendszerben egy SQL Server 2005 kiszolgálóval.
Kevesebb emberi mulasztás
Az új rendszer azt eredményezte, hogy az orvosok sokkal többet tehetnek érdemben a betegekért, hiszen már nem kell többé várakozniuk a röntgenfelvételeket és vérvételi teszteket is tartalmazó kartonokra. Ráadásul sokkal rendezettebb formában jutnak hozzá a korábbi feljegyzésekhez is. Ez a fajta "e-rendelés" jelentős mértékben csökkenti a tévedések és hibák számát is, ugyanis a kézírásokat sem kell többé megfejteni.
Az Archive of Internal Medicine (országos orvostani archívum) januárban kiadott tanulmányában közölte, hogy már pusztán csak az automatizált orvosi feljegyzés-rendszerrel is 15 százalékos csökkenést lehet érzékelni a kórházi halálozások terén.
Új egészségügyi rendszer a Bumrungrand Kórházban
(az IDG News Service összeállítása alapján)
A Bumrungrand kórháznak még egy előnye származott a digitalizálásból: miután a betegek kartonjait felvezették az új rendszerükbe, a korábban kartonokkal zsúfolt, most megüresedett terem egy új gyermekklinikának adhat otthont.
A Microsoft is üzletet szimatolt
Az elektronikus egészségügyi kartotékrendszer ügye a kormányzatok egyik központi kérdésévé vált a válságos időkben. A költséghatékonyság jegyében bizonyos országokban jelentős összegeket különítettek el a közegészségügy technológiai fejlesztésére és gazdaságosabbá tételére. Az Egyesült Államokban például 19 milliárd dollárt, Nagy Britaniában pedig 12 milliárd fontot áldoznak a programra.
A Microsoft is akkora üzletet lát ezen a területen, hogy a fejlesztőket kivásárolva, most már világszerte kínálja a terméket Amalga Information System néven.