Érdekesség például, hogy az egyik találmány, a non-lineáris televíziózás alapjait lefektető HomeSys rendszer kidolgozója, a Hybridbox a közelmúltban lépett ki a tőzsdére. Papírjait először a budapesti, majd a német részvénytőzsdére vezették be. Szintén figyelemre méltó, hogy a mobiltelefonra fejlesztett idegenvezető-alkalamzás, a Pocket Guide nemrégiben közel félmilliárd forintos kockázatitőke-támogatást kapott.
Idén a TechShow Nagydíjat (amit a kiállítás résztvevőinek szavazatai alapján ítélnek oda) egy olyan fejlesztés kapta, amely a mobiltelefont a közösségi felületekkel keresztezi. A TcT Hungary Kft. által fejlesztett CallMix lényege, hogy a mobiltelefonhívással egyidőben a beszélgetők láthatják egymás közösségi oldalakon történő aktivitását. A fejlesztés úttörő alkalmazás a kommunikációs platformokat ötvöző, úgynevezett egységes kommunikáció (unified communication) területén.
A kiállítást kísérő szakmai fórumon több előadás is a kutatás-fejlesztési kör és a vállalatok együttműködésének fontosságát, valamint a hálózatosodás és a klaszterek nagy jelentőségét hangsúlyozta.
"A számok azt mutatják, hogy az Innovációs TechShow-n bemutatkozó kis- és középvállalatok nagyobb növekedési potenciált képviselnek, mint az átlag" - mondta előadásában Pukler Gábor. A Mobilitás és Multimédia Klaszter elnökének tapasztalata szerint a klaszteren kívül nagyítóval kell keresni a hasonló kezdeményezéseket, és ha van is ötlet, kétséges annak piacravitele.
Pukler Gábor jelezte az infokommunikációs klaszterek szerveződő szövetségében rejlő lehetőségeket, valamint rámutatott: készek a kormányzattal folytatandó párbeszédre, közös munkára. Arra készülnek, hogy az új infokommunikációs stratégiát - amely reményeik szerint valóban több évre szól - együtt hajtják majd végre.