Az Apple és a Samsung már 10 országban állnak szabadalmi jogvitában, ami az egyre kíméletlenebb versengést mutatja a virágzó mobilpiac minél nagyobb szeletének megszerzéséért.
Az Apple egy fontos csatát megnyert, amikor a múlt hónapban egy amerikai bíróság úgy döntött, hogy a dél-koreai cég lemásolta az Apple iPhone legfontosabb jellemzőit, s a Samsungot 1,05 milliárd dollár kártérítés megfizetésére kötelezte. Emellett kimondta azt is, hogy az Apple nem szegte meg a Samsung egyetlen szabadalmát sem.
A koreai FTC pedig jelenleg vizsgálja, hogy a Samsung valóban tisztességtelenül viselkedett-e versenytársaival a piacon, visszaélve az erőfölény vezeték nélküli technológia szabadalmak területén. Apple már ebben az évben korábban benyújtotta a kifogásait, mondta az FTC egyik munkatársa nem hivatalosan.
Az Európai Unió szabályozó szervei is vizsgálják, hogy a Samsung megsértette-e a trösztellenes szabályokat, vagy versenytársai technológiai szabadalmait.
A Samsung 1998-ban vállalta 3G szabadalmának licencelését az Európai Távközlési Szabványügyi Intézetnek tisztességes, ésszerű és megkülönböztetéstől mentes feltételek mellett. A koreai cég állítja, hogy azóta folyamatosan betartja a tisztességes licencelés szabályait a távközlési szabványokká vált szabadalmai esetében.
Közben a Samsung bejelentette, hogy a viták középpontjában álló csúcsterméke, a Galaxy S III okostelefon globális értékesítése már meghaladta 20 millió darabot egy kicsivel több, mint három hónap alatt. Az androidos készülék három hónappal azután került piacra, hogy az Apple, a Nokia és a Motorola is bemutatta felsőkategóriás telefonjait. Ez a siker valószínűleg még inkább bosszantja az Apple-t, amely elveszítette a koreaiakkal szemben a globális elsőséget 2011-ben az okostelefonok piacán. Nem véletlen, hogy Cupertinóban felvették az S III-at arra a listára, amely a Samsungnak azokat a termékeit sorolja fel, amelyeket állítólag az Apple készülékeiről másoltak. Sőt a múlt héten az Apple már az „utánzási listát” be is nyújtotta egy amerikai bíróságra, mert szeretnék kitiltatni őket az Egyesült Államok piacáról.