Hirdetés
. Hirdetés

KubeRay - megerősítették az új Microsoft-ByteDance MI projektet

|

A felemelkedő MI-iparágat szeretnék tovább erősíteni.

Hirdetés

Az új Microsoft-ByteDance együttműködésű MI-projektet az augusztus 23-24. között megrendezett Ray Summit (Python keretrendszerrel foglalkozó) konferencián erősítették meg. Az együttműködés éppen akkor indult, amikor az USA és Kína közötti mesterséges intelligencia verseny kiéleződött.

A mesterséges intelligencia ipar többek között attól is virágzik, hogy a különböző országok egymással versengve mind fejlettebb mesterséges intelligencia innovációkat fejlesztenek. Kína és az Egyesült Államok a mesterséges intelligencia fejlesztések terén a vezető országok közé tartozik.

A Microsoft és a ByteDance mérnökei kifejtették, hogy az új KubeRay projekt a TikTok tulajdonosa és a Microsoft azon erőfeszítései között szerepel, amelyekkel a felemelkedő MI-iparágat szeretnék tovább erősíteni. Ez az új mesterséges intelligencia projekt várhatóan más vállalkozásoknak és cégeknek is segít majd abban, hogy hatékonyabban futtathassák az MI-alapú alkalmazásokat.

Hirdetés

Jiaxin Shan, a ByteDance szoftvermérnöke és Ali Kanso, a Microsoft vezető szoftvermérnöke kifejtette, hogy az új KubeRay projekt javíthatja a több számítógépen futó MI-alkalmazásokat. "Jiaxin és én körülbelül egy éve dolgozunk egy nyílt forráskódú projekten, és ez a szépsége egy ilyen közösségi összejövetelnek. Nem ugyanabban a cégben vagyunk, de minden héten találkozunk, minden héten együttműködünk" - mondta Kanso a CNBC szerint.

A Microsoft-ByteDance új MI-projektjének bejelentése előtt Kína és az Egyesült Államok már megmutatta elkötelezettségét a mesterséges intelligencia technológiák terén. Az Asia Times korábban arról számolt be, hogy Eric Schmidt, a Google korábbi vezérigazgatója úgy vélte, Kína nem tudja legyőzni az Egyesült Államokat, azt állítva, hogy az ázsiai ország továbbra is majdnem egyenrangú versenytárs marad. Sok szakértő azonban már most is az Egyesült Államok teljes körű egyenrangú riválisának tartja Kínát, köszönhetően fejlett kereskedelmi és nemzetbiztonsági MI-alkalmazásainak.

Mi történne azonban, ha Kína és az USA úgy döntene, hogy együtt dolgoznak a mesterséges intelligencia fejlesztéseken? Nos, ezt a Microsoftnak és a ByteDance-nek az új KubeRay MI-projekt segítségével kell megmutatnia - írja a TechTimes.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.