Innováció, hatékonyság, maximalizmus, kreativitás: ezek a kulcsszavai az InnoMax Díjnak, amelyet az Invitel már negyedik alkalommal hirdet meg partnerei számára. A pályázatokat november végétől február 25-ig lehet benyújtani, ehhez pedig elegendő felkeresni a www.invitel.hu/innomax oldalt és kitölteni a rövid pályázati űrlapot. Az Invitel célja, hogy az innováció megkapja azt a kiemelt figyelmet, amit megérdemel, és amelyre a válság miatt egyre kevesebb figyelem irányul napjainkban. A vállalat szeretné felkarolni és a díjjal támogatni a korszerű ötleteket, a hatékonyságot javító innovációs törekvéseket, és teret kíván biztosítani ennek a kultúrának.
„Az Invitel számára az innováció nem lehetőség, hanem kötelezettség. Olyan nagyvállalatokkal dolgozunk együtt, mint például a MOL, a Wizz Air, az MKB bank vagy éppen a hazai legnagyobb kórházak, ahol pénzről, biztonságról, életekről van szó. Itt a középszerűség nem megengedhető, az üzleti maximalizmus minimumnak számít. Az InnoMax Díjjal támogatni és ösztönözni szeretnénk azokat a vállalatokat, akik ugyanúgy gondolkodnak az üzletről és az innovációról, mint az Invitel” - mondta lapunknak Zsembery György, az Invitel vezérigazgató-helyettese.
InnoMax Díjasok: Elit kör
Az előző év nyertesei között olyan cégek vannak, akik számára az innováció üzleti kérdés, mert ilyen iparágban dolgoznak, ebből élnek. Ilyen például a HBO, amely világújdonságnak számító hazai fejlesztésű HBO GO szolgáltatásával nyert, vagy a Rádió Tele5 Taxi Holding, amely komplex vállalati innovációjáért kapott díjat, illetve a DataLogic, amely egy újszerű, kimondottan kis- és középvállatoknak fejlesztett vállalatirányítási rendszerrel lett InnoMax-győztes.
Az Invitel az InnoMax mellett elindította az InnoApps pályázatot is, a társaság ugyanis az innováció iránt fogékony felsőoktatásban és középiskolákban tanuló diákokat is szerette volna bekapcsolni a versenybe. A versenyben két kategóriában osztanak a díjat: az üzlethez, munkához kötődő „komolyabb” témájú fejlesztésekkel a „Ne szórakozz!” kategóriában, a „könnyedebb” hangvételű fejlesztésekkel pedig a „Szórakozz!” kategóriában lehet pályázni.