A 4,2 millió tétel egyharmadát lézer perifériákban, míg kétharmadát tintasugaras technológiájú nyomtatókban és multifunkciós készülékben használták fel. A teljes magyar kellékanyagpiac szereplői csak az első félévben 120 millió dollár árbevételt termeltek. A megszorító intézkedések ellenére hazánkban az első félévben megközelítőleg 180 ezer darab perifériát (printer, MFP) értékesítettek, ami az előző év hasonló időszakához képest 10 százalékos növekedést jelent.
Magyarország sem kivétel a nemzetközi trendek alól, miszerint a különböző nyomtató és multifunkciós eszközök ára rohamosan esik, így a szállítók értelemszerűen a kellékanyagokon, illetve különböző kapcsolt szolgáltatásokon keresztül próbálnak meg profitot szerezni. A hazai verseny igen erős, és szinte havonta jelennek meg újabb és újabb utángyártott márkák, illetve vonulnak ki azok, amelyek egyszerűen nem életképesek a piacon.
Halász Péter, az IDC Hungary elemzője szerint a gyenge gazdasági mutatók is csak enyhe fékező hatással bírnak a periféria, illetve a kellékanyag eladásokra és a piac stabil, a globális trendeket követő várakozásokkal tekint a következő évekre is.A kellékanyagok európai piacáról készített és a jövőben félévente elkészülő jelentésében az IDC régiók és országok szerint közöl naprakész adatokat, melyek technológia, eredet, szín, típus és kapacitás szerinti bontásban is elérhetőek. Az így kapott részletes adatokból a meghatározó technológiák és szállítói stratégiák mellett az eladások dinamikájára is fény derül.
A jelentésben közölt adatok értékes segítséget nyújtanak a szállítóknak az üzleti tervezés, a lehetőségek felismerése, termékeik és márkáik pozícionálása, valamint a várható piaci változásokra történő felkészülés terén.