A tavaly meghirdetett HEFOP-2005-3.4.1 program keretében a támogatni kívánt projektek száma 275, a pályázónkénti maximális támogatás 50 millió forintra nőtt.
Mire kérhető támogatás? Szinte mindenfajta képzésre, magasabb támogatási intenzitással az úgynevezett általános képzésekre, amelyek során megszerzett készségek más munkakörben, más vállalkozásoknál is hasznosíthatóak. A vállalati csapatépítéshez akár 35 százalék támogatás nyerhető, míg az előbbi általános képzés, például nyelvtanfolyam, informatikai képzés, EU-s vagy OKJ-s oktatás támogatása 60 százalékról indul.
További növelő tényező (+20 százalék), ha a pályázó a KKV szektorba tartozik, vagy ha hátrányos helyzetű dolgozó képzésére vállalkozik.Az önerő mértéke 20-55 százalék, de bizonyos esetekben ez tovább csökkenthető, sőt, saját erőként a szakképzési hozzájárulás 33 százaléka is felhasználható.
Korábban beszámoltunk a CW hasábjain az Informatikai Vállalkozások Szövetségének kezdeményezéséről, hogy tagvállalatai számára metapályázat előkészítésével segítette a sikeres pályázást. Ennek a jól összehangolt akciónak köszönhetően az IDG Hungary is "kifényesíthette a suszter cipőjét": 13 munkatársát igen komoly, naprakész informatikai képzésben részesíthette. Az Európai Szociális Alap és hazai társfinanszírozás biztosította 60 százalékos támogatást a Fontoló Stúdió, a PentaSchool és a NetAcademia rangos képzéseire fordítottuk. A legfrissebb tudás már beépült a termékeink megjelenésébe is, érdemes például a PCWorld új nyitólapját felkeresni (www.pcworld.hu), az ott alkalmazott megoldásokat böngészni.
Forintmilliókkal a képzésért
Látványos fejlődésen ment keresztül maga a HEFOP pályázati rendszer. Míg 2004-ben a HEFOP 3.4 intézkedés Munkahelyteremtést és a vállalkozói készségek fejlesztését elősegítő képzések pályázatainál a két komponens kihasználtsága alig pár százalékos, addig a tavalyi társaik az eddig kihirdetett három forduló döntései alapján 83 győztesnél és 920 millió forintnál tartanak.