A tech-ipar trösztellenes szabályainak megsértése mindenhol nagy vétségnek számít, ezért a DOJ és az FTC ha lehet, még az elmúlt éveknél is jobban aktívabbak, ha antitröszt kérdésekről van szó.
Ezek a vizsgálatok persze soha nem történnek véletlenül. Ebben az esetben a tisztes amerikai törvényhozóknak valójában az szúrja a szemét, hogy a szigorú szabályozások ellenére még mindig akadnak olyan cégek, akik képesek megúszni az ilyen jellegű törvénysértéseket.
Nagyban játszik
Az egyik ilyen nagy játékosnak a Google-t tartják, amely szerintük már nem egy alkalommal hagyta figyelmen kívül a versenyhelyzet megtartására vonatkozó szabályokat. Kiindulásnak itt van például az az akvizíció, amelynek keretein belül a keresőóriás 2008-ban felvásárolta a DoubleClick online hirdetési céget. Többek között az ilyen típusú üzletek miatt is gondolkodnak a törvényhozók úgy, ahogy Észak-Karolina demokrata képviselője, Mel Watt. A képviselő úgy véli, hogy antitröszt ügyekben a DOJ-nak és az FTC-nek bizony az online adatvédelmi kérdésekkel is foglalkoznia kellene, hiszen a két terület szorosan összefügg.
A felhasználók ugyan feláldoznak egyes privát adatokat annak érdekében, hogy hozzájuthassanak bizonyos online szolgáltatásokhoz, de ez nem jelenti azt, hogy ez így van rendjén. A törvény alakítóinak úgy kellene formálni a szabályozásokat, hogy azok az online adatvédelmet illetően szigorúbbak legyenek - nyilatkozta Sharis Pozen, a DOJ antritröszt ügyekért felelős részlegének helyettes államügyésze, és Jon Leibowitz, az amerikai Szövetségi Bizottság elnöke.
A Google nem kívánt reagálni a vádakra.