Hirdetés
. Hirdetés

Egymilliárdos veszteség a Synergonnál

|

A Synergon Csoport első féléves vesztesége a tavalyi 181 millió forintról idén 1,083 milliárd forintra nőtt.

Hirdetés

A Synergon Csoport első féléves vesztesége a tavalyi 181 millió forintról idén 1,083 milliárd forintra nőtt. A gyorsjelentés szerint, amelyet csütörtökön tettek közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján, a csoport árbevétele 6,639 milliárd forint volt az első félévben, ami 6 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

A tőzsdei gyorsjelentésben a csoport a veszteséget alapvetően a pénzügyi műveleteken, ezen belül a határidős ügyleteken elkönyvelt 704 millió forintos negatív eredménnyel és a gazdasági környezetből adódó elmaradt haszonnal, illetve a csak lassan mérséklődő fix költségek magas szintjével magyarázta. A csoport üzemi vesztesége 410 millió forint volt az első félévben, szemben a tavalyi 188 milliós veszteséggel.

Enyhén élénkül a piac
A gyorsjelentés szerint ugyanakkor a második negyedévben már látszódtak a piac enyhe élénkülésének jelei. A Synergon Csoport bevétele a második negyedévben bevétele 3,9 milliárd forintot tett ki. A második negyedévi árbevétel erősödés, - az előző évi 32 százalékot meghaladva - 45 százalékkal volt magasabb az első negyedévinél. A második negyedéves, pozitív üzemi eredményhez a magyar és cseh szegmensek is hozzájárultak.

A Synergon Csoport értékesítésében az egyes szektorok a következő arányok szerint alakultak: a távközlési és média szektor 14 százalékkal, a banki és pénzügyi szektor 20 százalékkal, az ipari és szolgáltató szektor 48 százalékkal, az egészségügy, állami, és közigazgatási szektor 5 százalékkal képviseltette magát az időszak során; az egyéb, szektorba nem sorolt értékesítés 13 százalékot tett ki.

Optimista várakozások
A Synergon gyorsjelentése szerint az informatikai piac alakulását továbbra is jelentősen befolyásolják a konvergenciaprogram negatív hatásai és a tartósan alacsony gazdasági növekedés. Az első két negyedév tapasztalatai alapján az informatikai piac növekedése is alacsony, értékében nem haladja meg jelentősen a bruttó hazai termék növekedési ütemét. A piacot visszafogott beruházási hajlandóság jellemzi, a korábbi nagy informatikai projektek helyét mára szinte teljesen átvették a kisebb részekre felosztott, időben elhúzódó beruházások.

A Synergon a tavalyi 484,7 millió forint adózott eredmény után idén továbbra is 1 milliárd forint körüli csoportszintű profitot vár. Lazarovits Márk, a vállalat vezérigazgatójának korábbi nyilatkozata szerint az idén több projektre is jó eséllyel pályázhat a Synergon. Így például a Magyar Televízió digitális stúdió-technikai és informatikai pályázatán, s több megrendelésre számítanak az önkormányzatok és a kistérségek részéről. A Synergon augusztus elején jelentette be azt is, hogy a cég nyerte a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. SAP rendszerének továbbfejlesztésére kiírt tenderét; a megközelítőleg 500 millió forintos szerződés a bank alapfeladatait támogató rendszer 3 éves fejlesztéseit foglalja magába. A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. július 31-én kötött szerződést a vállalattal.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.