A délelőtt során projektek megrendelői, illetve irányítói mondták el tapasztalataikat aktuális fejlesztéseik kapcsán. Köztük volt Bakács István, az E.ON Hungária Zrt. igazgatóságának a tagja, aki az E.ON Csoport piacnyitás előtti felkészüléséről tartott előadást. A vállalat az egyik legnagyobb partnere a HyperTeamnek, több projekten is dolgoznak közösen. A délelőtt folyamán szó volt még a Diákhitel Központ folyamatainak átalakításáról, illetve egy több intézmény részvételével zajló felsőoktatási referencia modell kiépítéséről.
A délutáni szekcióülések keretében a HyperTeam egy-egy szakértője fejtett ki bővebben néhány fontosabb témát. Szó volt például a SOX auditnak való megfelelésről, továbbá az üzlet és az IT folyamatok menedzsmentjéről, valamint a szabályzatkészítés egyszerűsítésének, automatizálásának a lehetőségeiről.
Napjainkban központi kérdés a közigazgatás racionalizálása és a gazdasági szereplők is folyamatosan a hatékony működés megvalósítására törekszenek - mondta Solti Árpád, ügyvezető. Részben ennek eredményeképpen tavaly megduplázódott a cég árbevétele. A magát független tanácsadónak valló HyperTeam ügyfelei számára versenyelőnyt jelentő megoldások (módszertanok, szoftverek) kiválasztásában és bevezetésében működik közre. Az elmúlt év során többek között folyamat menedzsment rendszereket vezetett be, BPR projekteket koordinált, folyamatokat definiált (például e-közigazgatás fejlesztés témában), vállalatirányítási rendszer bevezetésénél optimalizálta az ügyfeleinek a folyamatait.
A HyperTeam több szakmai szervezetnek tagja, illetve támogatója. Aktív az együttműködése az egyetemi felsőoktatással, munkatársai több tanszéken tartanak órákat, vagy vendégelőadásokat. Emellett több hallgató dolgozik a cégnél gyakornokként.