Hirdetés
. Hirdetés

Az Európai Bizottság egy sor javaslatot terjeszt elő az európai ipar és versenyképesség javítására

|

Az uniós szabályozásokat és szakpolitikákat egyszerűbbé és rugalmasabbá kell tenni.

Hirdetés

A következő hetekben az Európai Bizottság egy sor javaslatot terjeszt elő az európai ipar és versenyképesség javítására, ez különösen sürgető a jelenlegi, kihívásokkal teli helyzetben - jelentette ki Maros Sefcovic, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja Brüsszelben.

A biztos az EU-tagállamok uniós ügyekért felelős minisztereinek tanácskozását követő sajtótájékoztatón elmondta: a jelenlegi helyzetben torzulnak az egyenlő versenyfeltételek, ezért az uniós szabályozásokat és szakpolitikákat ehhez "az új valósághoz" kell igazítani, egyszerűbbé és rugalmasabbá téve azokat.

Hirdetés

"Globális versenytársaink teljes gőzzel haladnak előre, nekünk pedig lépést kell tartanunk a kritikus technológiai beruházások és a munkahelyek megtartása terén itt Európában" - hangoztatta.

Felhívta a figyelmet arra, hogy Európa például az akkumulátorok gyártásához szükséges kulcsfontosságú ásványi anyagoknak csak 1 százalékát biztosítja, a napelemek iránti keresletnek pedig kevesebb mint 1 százalékát tudja maga kielégíteni, miközben ez a technológia kulcsfontosságú a karbonsemleges gazdaságra vonatkozó uniós célok eléréséhez.

Hozzátette azt is, hogy egyes tanulmányok szerint a napelemiparnak 2030-ra 1 millió szakképzett munkaerőre lesz szüksége, míg az akkumulátoriparban 2025-re várhatóan 800 ezer szakképzett munkavállalóra lesz igény.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.