Az egész ügy azzal kezdődött, hogy még áprilisban egy teljesen ismeretlen, Psystar nevű, floridai székhelyű cég 554 dolláros áron piacra dobott egy OpenMac nevű gépet, méghozzá az Apple OS X-ével. A toronyházba épített, hétköznapi PC-s komponensekből álló gép az Apple operációs rendszerének futtatásához módosított alaplapi BIOS-szal és grafikus kártya firmware-rel bír. Már a piaci megjelenésekor egyértelmű volt, hogy az OpenMac sérti az OS X végfelhasználói licencszerződését, hiszen az csak Apple Macintoshokon engedi futtatni az operációs rendszert. Ráadásul a cég körül sem volt minden teljesen tiszta - mint ahogy erről annak idején hírt is adtunk.
Nagyjából három hónappal azután, hogy a Psystar felbukkant a színen, az Apple pert indított a cég ellen, azzal vádolva a floridaiakat, hogy megsértik az Apple licenceit, és jogosulatlanul használják a cég védjegyét. Augusztusban a Psystar viszonozta a tüzet, és ellenkeresetet nyújtott be. Azzal vádolta az almás céget, hogy az Apple visszaél monopolhelyzetével. Az Apple - micsoda meglepetés - felvette a kesztyűt, és arra kérte a bíróságot, hogy ejtsék a Psystar vádjait, lévén azokat a cég csak azért hozta fel, hogy elkerülje a felelősségrevonást.
Azóta megszületett a bíróság döntése, melyben a Psystar vádjait alaptalannak találták. Ez természetesen nem jelenti, hogy az ügy véget ért: a Psystarnak húsz nap áll rendelkezésre ahhoz, hogy fellebbezzen, illetve az eredeti, az Apple indította eljárás is folyamatban van még. Apple-Psystar az első félidő - negyed, forduló, ki tudja - végén 1:0.